2022 Maaşı GSS Sorgulamada Kapsam Dışı Yazıyor....

srchacker

Üye
Üye
arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var bugün gss sorgulamaya girdim şöyle yazıyor...fakat 2022 maaşı aktif yazıyor.

T.C Kimlik No
Adı ONUR
Soyadı ARSLAN
Cinsiyet Erkek
Doğum Tarihi 01.01.1984
Yakınlık Türü Kendisi
Tescil Kapsamı Kapsam Dışı
Yararlandığı TC Kimlik No
GSS Kapsamı GSS Kapsam Dışı
Sicil No
Provizyon Tarihi 04.03.2013
Sigortalı Türü Diğer
Katılım Payı Muafiyet Hayır
Sorgu Sonucu 1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

murat tarsuslu

Üye
Üye
geçen hafta eşimin 2022 si onaylandı. düne kadar onun sorgulamasında da aynısı yazmaktaydı. vakfı aradım. vakfa gelip provizyon alabilir belgesini alıp sosyal güvenlik kurumuna götürmemiz halinde düzeleceğini söylediler. ama nasıl olduysa bilmiyorum sorgulamadaki bu durum bugün '' müstehaktır, provizyon alabilir'' şeklinde değişti bence yinede sydv ile görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum..

srchacker

Üye
Üye
Alo : 144 aradım gelir testi için vıkıfa müracat etmeniz gerekiyor.maaşınız kesilmiş adres değişikliğinden dolayı dediler.adres değişikliğini kaymakamlığa başvurmanız gerekiyor dediler..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Arkadaşlar lütfen bilgileri bizlerle paylaşırke TC numaralarınızı paylaşmayınız şuan ben sildim fakat gözümüzden kaçabilir. Tatsız olaylara maruz kalmak adına bu detaya dikkat etmenizi rica ediyorum.

r_ukiye

Üye
Üye
gss kapsam dışıysa maaşınız durmuş demektir bendede öyle evet aktif yazıyo ama durmuş ve bu ayki miktar güncelleşmiyo

imq

Üye
Üye
gss kapsam dışıysa maaşınız durmuş demektir bendede öyle evet aktif yazıyo ama durmuş ve bu ayki miktar güncelleşmiyo

bendede aynen öyle gss devre dışı yazıyor 2022 avrak takipte aktif yazıyor 144 aradım vakfa gidip düzeltmen lazım adres değişikliği için ben 1 ay sonra başka bir mahleye taşınacam 1 ya sonra vakfa yeni adresimi bildirecem siz vakfa gitiğinizde nasıl bir yol izlediğnzi yazarsanz tşk

srchacker

Üye
Üye
Arkadaşlar kısaca şöyle söyleyebilirim edindiğim bilgiye göre adres değişikliğini bildirmediğimiz zaman maaşlar kesiliyor.sistem güncellenmediği için evrak takibinde aktif yazması birşeyi değiştirmiyor,ben 144 aradım raporunuzla ve muhtardan alınan ikametgah adresinizle beraber vakfa başvurunuzu yapınız dediler.bu ay 22 tl hesabınıza para yatacak dediler..şunuda unutmayalım engelli aylığı kesilen birisinin otomatik olarak gss'de kesiliyor..

son_dem

Üye
Üye
Benim maaşım kesildi ama ne adres değiştirdim nede başka bir olay nedeni ne ola bilir kimden ve nerden cevap alabilirim?ayrıca hesaptaki 22tl ne bunu neden yapıyorlar dalga geçer gibi.

sinandeniz

Üye
Üye
benimde 2022 maaşım kesilmiş arkadaşlarda yazan aynı şeyler bende de yazıyo GSS sorgalaması yaptığımda kapsam dışı yazı yor 144 ü aradım ve kesildi dediler 20222 evrak takipten sorgulama yaptığımda aktif yazıyor ama güncelleşme yok yok tm kestiniz keseceksiniz anladıkta ya maaşı almaya ramak kala yani 3 gün kalada kesilmesi biraz kalın ca insana dürtü yapıyo :) neyse ben kuruma gittim ve bana söylenen seni sil baştan hastahaneye sevk edecez dediler ve sevk ettilr hastahaneye yeni rapor almak için ve raporumda sürekli olmasına rağmen hastahaneye gittim ve bana 2 ay sonrasına gün verdiler muayne için ben tabi araya tanıdık falan koydumda bu önümüzdeki salıya indirttim salı günü muyne için gidecem artık muayneden sonrada heyete girmek için gün verecekler bildiğim kadarı ile bakalım olanları paylaşmaya çalışırım konu başlığı altından

tek66

Üye
Üye
benimde 2022 maaşım kesilmiş arkadaşlarda yazan aynı şeyler bende de yazıyo GSS sorgalaması yaptığımda kapsam dışı yazı yor 144 ü aradım ve kesildi dediler 20222 evrak takipten sorgulama yaptığımda aktif yazıyor ama güncelleşme yok yok tm kestiniz keseceksiniz anladıkta ya maaşı almaya ramak kala yani 3 gün kalada kesilmesi biraz kalın ca insana dürtü yapıyo :) neyse ben kuruma gittim ve bana söylenen seni sil baştan hastahaneye sevk edecez dediler ve sevk ettilr hastahaneye yeni rapor almak için ve raporumda sürekli olmasına rağmen hastahaneye gittim ve bana 2 ay sonrasına gün verdiler muayne için ben tabi araya tanıdık falan koydumda bu önümüzdeki salıya indirttim salı günü muyne için gidecem artık muayneden sonrada heyete girmek için gün verecekler bildiğim kadarı ile bakalım olanları paylaşmaya çalışırım konu başlığı altından

gss sorgulamayı nerden nasıl yapıyorsunuz hocam bende bakacagım ama bulamadım

tek66

Üye
Üye
tamam böyle yazıyor
Sağlık Statüsü Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Gelir Seviyesi Sonuç Tarihi Sonlandırma Nedeni
60/c3 2022 65 Yaş 01.01.2012 Devam Ediyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizde şu aşamada bir sıkıntı yok tek66 meraklanmayın.

srchacker

Üye
Üye
aslında yapılacak iş çok kolaymış..ben ilçeden ilçeye taşındım.arada 12 km var.sabah bulunduğum yerdeki sosyal hizmetlere gittim rapor filan hiçbirşey istemediler.daha önceki bağlı olduğum ilçeyi arayıp dosyayı istediler bende ne zaman sonuçlanır dedim dosyanın gelmesine göre 15.20 gün dediler.bende durarmıyım hemen tanıdık olduğu için önceki vakfı aradım 1 saat sonra dosya geldi.annem bakıcı olduğu için ona birkaç soru sormuşlar birde yarın öğleden sonra dosya toplantıya girecekmiş okadar...şöyle söyleyeyim eski dosyanız olmadan sisteme giriş yapamıyorlar.2022 maaşı tekrar bağlandığı zaman gss otomatik açılıyor.2022 maaş alan birisinin gss devam ediyor maaş kesilirse gss de kesilip sizden gelir beyanı istiyorlar..yani 2022 hallederseniz başka birşeye gerek yok..

vicdani26

Üye
Üye
yıllık yoklama gerekiyormuş sağmı değilmi diye

tek66

Üye
Üye
evet onay bekliyor diyen arkadaslar bununla ilgil olabilirmi pttmatik kartla

Yasin85

Üye
Üye
Benim dayımın kızı 2022 maaşı alıyor kendisi 20 sene önce kanser hastalıgından tedavi gördü Cerrahpaşada hastalıgında sorun yok her sene kontrole gidiyor, dizinde protez var ve protezi enfeksiyon kaptı tedavi görüyor ama babasının sigortasından düştügü için üniversite hastanesine gidemiyor doktoru cerrahpaşada
şimdi size soracagım soru 2022 maaşını bırakıp evde bakım maaşına geçse babasının sigortasından tekrar yararlanabilrmi % 52 agır engelli raporu var verceginiz bilgiler için tşkler

Tekerlekli Sandalye