2022 Maaşı GSS Sorgulamada Kapsam Dışı Yazıyor....

Yasin85

Üye
Üye
Benim dayımın kızı 2022 maaşı alıyor kendisi 20 sene önce kanser hastalıgından tedavi gördü Cerrahpaşada hastalıgında sorun yok her sene kontrole gidiyor, dizinde protez var ve protezi enfeksiyon kaptı tedavi görüyor ama babasının sigortasından düştügü için üniversite hastanesine gidemiyor doktoru cerrahpaşada
şimdi size soracagım soru 2022 maaşını bırakıp evde bakım maaşına geçse babasının sigortasından tekrar yararlanabilrmi % 52 agır engelli raporu var verceginiz bilgiler için tşkler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Öyle yaparak evet geçiş yapabilir ancak birde sgk ile görüşün aylık sanıyorum 39 lira yatırma bu sebeple yararlanmayı ancak maaşın kesilmemesini anlatın bakalım kabul edeceklermi yoksa dediğiniz gibi yaparsınız.

destiny07

Üye
Üye
benim kardeşimde gss sorgulamada 60/c1 Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşilkart) yazıyor ama prim ödüyor bankaya primi ödemeye gittiğinde borcu yok görünüyor.primi hazine tarafından ödeniyor deniyor ama sgk prim ödenecek diyor bu nasıl bişey anlamadım ?

Can35

Üye
Üye
benim kardeşimde gss sorgulamada 60/c1 Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşilkart) yazıyor ama prim ödüyor bankaya primi ödemeye gittiğinde borcu yok görünüyor.primi hazine tarafından ödeniyor deniyor ama sgk prim ödenecek diyor bu nasıl bişey anlamadım ?
gss sorgulamsında yeşilkart yazıyorsa devlet sizin adınıza her ay priminizi yatırıyor ayrıca kardeşiniz sgk gitsin şef yada müdürüyle görüşsün durum nedir neden sgk öyle diyor diye bir anlasın yoksa ileride bir borç çıkarırlar allah korusun zaten gss ödemeyn çok kişi var yakında haciz gelecek söylentileri var...
dediğim gibi gss sorgulamada yeşilkart yazıyorsa devlet gss priminizi ödüyor demektir..
birde gss borcunuz var veya yok olduğunu buradan da öğrenebilirsiniz https://sgk.ziraatbank.com.tr/

srchacker

Üye
Üye
arkadaşlar edindim tecrübeye göre ilçeden ilçeye dahi taşınsanız adres bildirmediğiniz taktirde 2022 maaşı kesiliyor ve yeniden form dolduruyorsunuz yani hanede yaşayan kişi sayısı giderler gelirler gibi..sonra vakıf eve geliyor ve senin muhtaç olup olmadığına karar veriyor.onaylarsa maaşın aktif hale geliyor..yani keşke taşınmasaydım dedirtiyor...maaşınız kesilmeden dahi adres bildirseniz,aynı çemberden geçiyorsunuz..

sinandeniz

Üye
Üye
hı birde eve kontrolemi gelecekler ya şu eve gelipte eşşalar üzzerinden maaşa ihtiyacın olup olmadığına karar vermeleri çok saçma o nasıl birşeydir ya adamın bi mağazada hesabı vardır tutmuş üç beş lira taksitlet bi kaç parça eşşa almıştır ne yani ozaman maaşı haketmiyomu anlamına geliyo ya bıraksın neyi kimi kandrdını sanıyo yok sosyal devlet yok gelişmekte olan ülke saçmalıklarıyla neyse bu sosyal hizmetlere 2022 maaşı için müracaat edipte evine kontrole gelinen oldumu olduysa müracaatından kaçkün kaç ay sonra kaç sene sonra geldiler bilen arkadaşlar yazarsa bilgi edinmiş oluruz

Eyupuygun

Üye
Üye
Bize geldi ben şaşırdım çünkü başvurudan 2 hafta sonra falan geldi tek tek eşyaların fotoğraflarını çekti form falan doldurup gitti memur 2 hafta sonra sor dedi; sordum evet onaylanmış dedi sosyal yardımlaşmadaki memur arkadaş ancak başvurunun üstünden 2 aydan fazla geçmiş olmasına rağmen bugün maaş olarak 22,98 kuruş yatırmışlar...Pazartesi gidip sorcam bakalım durum nedir. Bizim maaş adres değişikliğinden kesilmişti hemen tekrar başvurduk. Yönetmelik bu maaşın onaylanırsa başvuru tarihinden itibaren başladığını yazıyor. 23 lira nedir ne anlama geliyor bilemedik yani kesildimi yoksa kesilmeden önceki kurum mu yatırdı 2 günlük maaş diye belli değil.

destiny07

Üye
Üye
TEŞEKKÜRLER Can35

Tekerlekli Sandalye