2022 Maaşı için başvurdum kabul edilmedi?

gazap1347

Üye
Üye
babamın sigortası yüzünden bağlanmamış kişi başına 87 liranın üstünde para düşmüş.ev kira kontratı benim üstüme yapsam alabilirmiyim acaba babam zaten başka bir evde olarak kayıtlı nüfüsda.ne yapmalıyım iş bulana kadar ihtiyacım yardımcı olursanız çok sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başvurunun red gerekcesi babanın üzerinden sağlıktan yararlanmı yoksa gelir durumunun yeterli olmamasımı?

gazap1347

Üye
Üye
23 yasındayım.sağlık sigortasından yararlanamıyorum.babam askeri ücretden biraz fazla kazanıyo zaten 5 kardeşiz.ben maaş almak icin ne yapmalıyım acaba?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer tek gelir babanın asgari ücretin biraz üzerinde aldığı maaşsa rahatlıkla 2022 maaşı alabilirsin. 18 yaşından büyük olduğun için kişi başı düşen gelirler hesaplanırken giderler çıkartılıp öyle hesaplama yapılır. Atıyorum baban bin tl alıyor diyelim, bunun 200 tl si, kiraya, 300 tl si mutfak masrafına v.b gibi harçamaları çıkartacaksınız geri kalan para miktarınıda ailede yayan kişilere böleceksiniz miktar 87 tl geçmezse ki geçmemesi lazım 2022 maaşı alırsın.

gazap1347

Üye
Üye
evet tek gelir babamın ama vermediler babası karsılamak zorundaymıs dediler.bidaha basvurmayı düsünüyorum tekrar rapor almam gerekiyormus eski dosya kapanmış kesin almam icin benim ayrı evde tek basına yasamam mı gerekiyor cok adeletsiz bir sistem.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yahu ayrı evde yaşamaya gerek yok. Eğer aldığın raporun üzerinden 5 yıl geçmediyse o raporla başvurabilirsin. Gelir durumu yukarda anlattığım gibi hesaplanıyor. Senin şartların 2022 maaşı almak için uygun. Tekrardan başvurun.

gazap1347

Üye
Üye
ama babama senin himayende demişler:).acaba evin kira kontratını benim üzerime yapsam olur mu?raporu geçen sene aldım ocakda.ailemin en büyük hatası bana zamanında küçükken rapor almasıydı önceden durumuz orta halliydi o yüzden almamışlar.ama şimdi yaşım büyüdü işimde yok iş bulana kadar ihtiyacım var.basvurdum kesin alacıgımı zannediyordum ama vermediler.bidaha basvurmak ve busefer almak istiyorum.bütün sartlarım uygun üzerime mal mülk yok ailemden kimsenin üzerine mal mülk yok.ama vermediler.tekrar basvurucam.

Tekerlekli Sandalye