2022 Maaşı ve bakım ücreti aldığım için manuel sandalye vermiyorlar. Ne yapabilirim?

Britey

Üye
Üye
Evde bi tane manuel sandlayem var kırık dökük bişi derneğe geçen yıl telefon açtım bi araba verilebilir mi dedim, ordaki yetkli kişi maaş alıyormusunuz dedi bende hem sakat maaşı hemde annem bakım maaşı alıyor dedim size yasal olarak araba veremeyiz dedi, anlayacağınız bu iki maaşı aldığımdan dolayı bana sandalye verilmedi sgkya sordum onlar yeşil karta ödeme yapmıyorlarmış, pek anlamıyorum ama bu torba yasasından birşey varmı bizim araba almamızla ilgili:(

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yeşil kart için evet sgk ödeme yapmaz, dernek başkanıda ayrıca halt etmiş, bu maaşları alan kişiyle arabanın ne alakası varmış sizi resmen başından saymış.

Yeşil kart kurum olarak zaten akülü yada manuel sandalyeyi ödemiyor, ancak yapılabilecek şöyle bir yol var, sosyal yardımlaşma vakfına belirtirseniz manuel sandalye için sorun çıkarmayıp ödeyebilirler, Manuel için sosyal yardımlaşma dernegiyle görüşün maaş alıyor olmanız çok fazla sorun olmayacaktır en azından manuel sandalye için önemli bir gereç olmasından dolayı itiraz etmeyip size bir sandalye temin edeceklerdir. Torba yasadan bu konuda bir ibare yok dediğim gibi siz sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gidip başvurun size bir araba alıp verirler yada size alacağınız araba ücretini öderler.

Tekerlekli Sandalye