2022 maaşı ve sosyal inceleme?

AZAD21

Üye
Üye
ben bimere 2022 maaşı için her gün meil yoladım? bu gün sosyal yardımlaşma vakfından sosyal inceleme için memur geldi?bimere başvuru yapmışsınız dedi? gelirimi sordular bende yanlış beyan verdim ben bakım maaşı alıyorum bakım maaşı aldığımı söyledim.evde yaşlı bir annem var emekli maaşı alıyor.annemin emekli maaşı aldığını söylemedim? hanede 5 kişiyiz hanede 5 kişi olduğumuzu yazdı sonucu bayramdan sonra öğrenirsiniz dedi?sizce maaşım kesilirmi 5 yıldır 2022 maaşı alıyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kardeşim sen maaşın kesilmesi için kaşınıyormusun yahu, sana kim dedi bimere yaz diye, adamlar çıkarttı yönetmeliği koydu 2015 den sonra incelenecek dedi şuan maaş alanların en azından 2015 incelemesine kadar yapacakları birşey yok, şimdi senin dilekçenden dolayı yapılacak incelemede evde bakım maaşınıda gelirden sayacaklar 2022 maaşın belkide kesilecek neden bu acele anlamadım, en azından aralık dönemi maaşı alacaktın belkide kesilir, belkide bulundugun ilde mart ayına kadar inceleme olmadı bi maaş daha alırdın, başına iş açmışsın resmen

AZAD21

Üye
Üye
mehmet kardeşim ben 2015 teki yönetmeelik için itiraz anlamında dilekçe yolladım?2015 teki yönetmeliğin kaldırılması için?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bimer ona ne yapacakki kardeşim aile ve sosyal politikalara falan göndersen vekillere bakanlıklara falan tamam ama bimer birşey yapamaz ki ayrıca sürekli göndermende özellikle bimere göndermen faydalı olmaz bakanlıklar olsa tamam ama işte bakalım inşallah kesilmez

AZAD21

Üye
Üye
benim dosyam 2015 teki yeni yönetmeliğe göremi değerlendirilecek?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilemiyorum azad muhtemelen 2015 e göre değerlendirilir.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bayramdan sonra belli olur demişler sanırım senin evrakları bi gözden geçirirler.

paxil

Üye
Üye
Bimer ilgili kurum a sevkediyor başvurunu sadece başka bişey olmuyor.

AZAD21

Üye
Üye
şu an için evde bakım maaşını gelir olarak sayarlarmı?

AZAD21

Üye
Üye
şu an için yani 2015 ten önce evde bakım maaşını gelirden sayıyorlarmı yoksa 2015 te mi evdee bakım maaşıı gelirden sayılacak?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yok hemen kesilir diyemeyiz. Ve şuan evde bakım maaşları 2022 maaşı için gelir olarak sayılmıyor. 2015 yılında sayılacak. Çok panik yapma azad.

septik

Editör
Editör
Azad kendini sıkıntıya sokma sosyal inceleme sonucuna göre kişi başı gelirin 270 tl nin altında çıkarsa mesele yok 2022 maaşını almaya devam edersin, büyük ihtimalle henüz bakım maaşları gelirden kabul etmezler yönetmeliğe göre 2015 yılından itibaren gelir sayılacak tek annen emekli 5 kişi iseniz 270 x 5 = 1350 tl nin altında bir geliriniz olduğunu düşünüyorum kısaca 2022 maaşın devam eder gibi görünüyor,

Son düzenleme:

destiny07

Üye
Üye
rahat durmuyorsunki azad bizim maaşlarında kesilmesine sebep olacaksın nerdeyse devamlı bimere yazı yazarsan adamlar 2022 maaşlarını kesecek 2015 gelmeden

septik

Editör
Editör
destiny

Sgk primi yatırmadığın, adres değişikliği yapmadığın, sürece sorun yaşamadan aralık maaşını alırsın, hatta bulunduğun bölgede 2015 sosyal incelemeleri mart ayına kadar sıranın sana gelmemesi durumunda 2015 mart maaşınıda alabilirsin,

Bimere yapılan müracattlar şahısların kendisini bağlar dolayısıyla genel bir değişikliğe sebeb olmaz rahat olun.

AZAD21

Üye
Üye
kaş yapayım derken göz çıkardım? ben bimere itiraz anlamında yüzbinlerce engeli mağdur olmasın anlamında her gün meil yolladım? onlarda benim meilimi bağlı bulunduğum sosyal yardımlaşma vakfına yollamışlar? sabah memur geldi bimere başvuru yapmışsınız ded?i bende şaştım panik içinde kaldım geçimini ne ile yapıyorsun dedi bende bakım maaşı ile dedim ev size aitmi hayır dedim kira ennem yanımdaydı teyze kim dedi annem dedim onun isminide yazdı bu arada annem emekli annemin emekli maaşı aldığını söylemedim.sonucu bayramdan sonra öğrenirsin dedi bu arada diyarbakırda olaylar var 3 gün sokağa çıkma yasağı oldu?bizim mahelinin muhtarı sydvde müteveli heyete encümen kendisine durumu anlattım yardımcı olmasını söyledim kimlik fotokopimi ve raporumun fotokopisini aldı söz verdi maaşın kesilmeyecek dedi vala bende 250 tl cebine sıkıştırdım başta almak istemedi sonra yumuşadı müteveli heyetin salı günü saat 2 de toplanacağını söyledi yine telefonla bana hatırlat dedi?annemin emekli maaşı ve eşimin aldığı okul parası ayrıca bakım maaşını hesaplarsak hanede 5 kişiyiz gelir kiriterini aşıyoruz?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam AZAD21,

Diyarbakırda yaşatılan, yaşanmak zorunda bırakılan tüm olumsuz olaylardan dolayı geçmiş olsun kardeşim. Allah yar ve yardımcın olsun. Arada senin yazdıklarını okurum ama ilk defa bu kadar üzüldüm ya kardeşim sen ne yapıyorsun böyle ? muhtara kendince rüşvetmi verdin? hadi diyelim sen çaresizlikten bir umut ettin verdin ama o da hiç utanmadan bana hatırlat dedi öyle mi? ne diyebilirim pes doğrusu diyecek başka şey yok yazık ki o köye muhtar olmuş :(

Bu sitede bu kadar insan sana yardımcı olmak için çaba sarfediyor sen neden bu kadar panik yapıyorsun benim güzel kardeşim. Bak bu hayat bana neyi öğretti biliyor musun? Açlıktan öleceğimi bilsem kimseye bir kuruş için asla minnet etmem ama... etmek zorunda bırakmasın Allah kimseyi ama işte insanın çocukları varsa ve evlat candan daha değerliyse işte o zaman akan sular duruyor değil mi kardeşim?

Allah yardımcın olsun, sağlıcakla kal,

destiny07

Üye
Üye
teşekkür ederim septik mart maaşını görebilme ihtimali yüksek ondan sonraki dönem maaşları şüpheli .oysaki avrupadaki gibi engelli maaşları verilse kimse böyle endişede kalmayacak türkiyede engellilere sadece sözde destek var yıl olmuş 2014 hala 3 ayda bir maaş veriyorlar

Tekerlekli Sandalye