2022 maaşı ve sosyal inceleme?

AZAD21

Üye
Üye
ben 2022 maaşımı kendi ellimle bozdum benim neyimemiş bimere her gün itiraz anlamında meil yolamak piskolojim alak bulak yemeden içmeden kesildim üzüntüden son umut müteveli heyetinden birine borç edip rüşvet verdim 250 tl müteveli heyet günü beni ara bana hatırlat dedi bakalım sonucu ne olacak?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:( Yapma kardeşim böyle Allahaşkına bi dur bi bekle bi sabret hem sen ne hakla yemeden içmeden kesilirsin? Senin bakmakla yükümlü olduğun bir ailen var kusura bakma ama kendini toparlamaya çalış onların sana paradan daha çok ihtiyaçları var bunu hiç unutma olur mu?

Aklını başka şeylerle oyalamaya çalış hem iki tane dünyan vardı değil mi senin? O dünyaların gözlerine bak ve unutma para o iki küçüğe senin gibi bir baba veremez.

AZAD21

Üye
Üye
allah razı olsun gazoz ağacı ablam çalışmıyorum yüzde 80 şizoaffektif ve bipolar bozukluk raporum var halen tedavi ve ilaç kulanıyorum bakım maaşı ve 2022 maaşı ile kır kanaat geçine biliyordum evet 2 çocuğum var bir oğlan bir kız ikiside okuyor şimdi 2022 maaşım kesilme aşamasında bende şaştım kaldım?ev kira annemin aldığı emekli maaşı evin kirası doğalgaz elektirik suya gidiyor.2022 maaşım kesilirse sağlıktanda faydalana mayacağımşu an çok üzgün harap bi durumdayım ardı ardına sigara çay içiyorum?

AZAD21

Üye
Üye
ben bu sabah sydv ye gittim? memura 15 gün önce sydvden memur hane ziyaretine geldiğini söyledim o da kimliğimi aldı bilgisayarda yokladı durumun aktif dedi güncelemen yapılmış tekrar aktifleştirilmiş dedi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
AZAD Kardeşim için rahat olsun. Kendi kendine evham yapıyorsun. Maaşın kolay kolay kesilmez. Hayatın tadını çıkarmaya çalış.

AZAD21

Üye
Üye
allah razı olsun hallil abi? inşallah kesilmez

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) İşte mutluluk bu...Gözünaydın kardeşim tamam artık bundan sonra uslu dur hatta sesin bile çıkmasın 2022 maaşım ne olacak diye :) şaka bir yana ne çok sevindim anlatamam çok zor geçen bir günün ardından bana ilaç gibi geldi bu haber.

Arkadaşlar sizler bana iyi geliyorsunuz...iyi ki varsınız..

İnşallah hep böyle mutlu haberler alabilmek dileğimle,

AZAD21

Üye
Üye
çok teşekkür ederim gazoz ağacı:)

AZAD21

Üye
Üye
ben bimere 2022 maaşı için itiraz anlamında meil yolarken onlarda bağlı bulunduğum sydv vakfına gıda yardımı için müracatatımı yolamışlar meğerse gıda yardımıymış?2022 maaşımın kesilmesiyle alakası yok

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) ne güzel işte Allah sana kapandığını sandığın bir kapı yerine hiç ummadığın bir şekilde ikinci kapıyı açtı desene?

Ne olur hep böyle güzel haberler versen, hep için rahat olsun kardeşim Allah sıkıntı yüzü göstermesin bir daha.

dua20

Üye
Üye
selamun aleykum abilerim beni evde şuan c kişiyiz babam aşından dolayı calışamıor bakım ve 2022 maaşı alıyoruz acaba 3 kişilik bir evde kesile olrmu

septik

Editör
Editör
Dua20

2014 yılı muhtaçlık sınırı 270 tl 2015 yılında bu miktar biraz artacak ve hanede tüm gelirler ( 2022 maaşı hariç )ve hane içersinde yaşayanların diğer mal varlıklarının bir bölümü gelir kabul edilecek ve bu gelirler toplamı hanede yaşayan kişi sayısına bölünecek çıkan rakam 2015 yılı muhtaçlık sınırını aşmıyor ise sorun çıkmaz.

alfa1

Üye
Üye
Oturulan ev kendine aitse ve kira bedeli, artık muhtaçlık sınırına eklenmiyor.

septik

Editör
Editör
Evet alfa1 haklısınız.

Bu durum hani bir kötülük yapacağım ama buda tesellin olsun tipi bir durum gibi birşey,

Sonuçta sosyal yardımdır bakım ve 2022 engelli maaşı, düne kadar sosyal desteği alan kişilerde aranan koşullar, kişinin engelli olması ve mal varlığı ve gelirinin kısıtlı durumlarında yeterli iken bir anda değiştirilen şartlara bakılırsa hergün kapsamı daraltılır hale geldi,

Diyelimki bakım maaşı alan kişi 2022 maaşı alarak harçlık yapıyor veya geçim için gerekli ihtiyaçlarını karşılıyordu, biliyorsunuz bakım maaşı bakıma muhtaç kişinin eline geçmez engelliye bakan kişinin eline geçer, burada ipler kopuyor.

Bakıcı yani maaşı alan kişi engelli kişinin temizlik veya kendi yapamayacağı bir takım desteklerde bulunuyor, iyide kardeşim bu bakıma muhtaç olan kişi ne yer ne içer nasıl geçinir?

Şu anki bakım maaşı alan 2022 maaşı alamaz durumu sadece engellinin kullanılmasının önünü açan, tabiri caizse yapılabilecek en adi davranışlardan bir durumdur aynen 2022 maaşı alan kişileri insan saymayıp yaşadığı evdeki herkesin bırakın gelirlerini ki utanç verici bir durumdur mal varlıklarının bir bölümünü dahi yeterki engelli maaşı alamasın diye önkoşul getiren düşüncelerin hangi ahlaki hangi insani durumu içerdiğide sizlerin taktiridir.

Tekerlekli Sandalye