2022 maaşım 3 yıldır kesik şuan aktif geçen süredeki maaşları alabilirmiyim?

septik

Editör
Editör
2013 --2016 arası yatan miktar olarak görünüyor sanrım, o para hakkınızdır çekin geçmişe yönelik ancak dilekçe ile aile ve sosyal politikilar bakanlığından talep etmeniz gerekir, ayrıca gelecek cevaba ancak mahkeme dava açarak çözüm olur.

olcan01

Üye
Üye
septik abim toplam ödeme miktarında 10.365,32 tl bu tabloda her hangi bir yere başvurmasak verilme ihtimali var gibi görünüyor sizcede öyle değilmi bana maaşımın bağlandığına biriken maaşlar için evrak geldiğinde nereden almalıyım dair bir evrak gelirmi peki şimdiden teşkkler

septik

Editör
Editör
İstersenizz 144 nolu ücretsiz hattı arayın oradan bütün sorularnıza cevap alırsınız. Evrak gelmesi gerekir fakat doğun gününüzün son rakkamına göre haziran ayının 2. haftası ppt den çekebilirsiniz.

olcan01

Üye
Üye
septik abim bana gelen tebligatta maaşınız süreli olduğunda her yıl yenilenmesi gerekiyor söyleniyordu dün aradım 144 ordaki memur dediki senin 2012 beridir biriken maaşın var diyorum bu doğrumudur olmasaydı biriken söylemezdi herhalde yardımlarınız için şimdiden tşkler

septik

Editör
Editör
olcan

Süreli raporlarda süre gereğince 1veya 2 yıllık süre geçerlidir, şimdi sana diyememki senin durumunun gözden kaçtığı gibi bir durummu olmuş.

Bugüne değin yanlış bilgi vermedim o yüzden emin olmak adına istersen bulunduğun mevkiye bağlı sydv ye git detaylı sorularını sor ve emin olarak bilgi al hatta bizede bilgi veririsen sevinirim.

olcan01

Üye
Üye
septik abim benim abimde engelli maaşı alıyor babam 1.840 tl maaş alıyor benin ekpss kuraya girsem memur olduktan sonra abimin engelli maaşı kesilirmi benim hastalığım okb takıntı psikotik bozukluk abimin hastalğı ağır özürlü ibaresi var %80 oranı bilgilendirerseniz sevinirim şimdiden tşkler

septik

Editör
Editör
Olcan01

Abin 2022 aylığı aldığı sürece yaşadığı hane içindeki gelirlere bakılacaktır. 2022 Aylığı için abinin yaşadığı hanenin tüm gelirleri yani sizin işe girdiğinizde alacağınız o adreste ikamet ettiğiniz sürece hane geliri görünecektir ve bu toplam gelir hanedeki kişi sayısına bölünecektir kişi başı 2016 yılı için 392 tl yi geçmediği sürece 2022 aylığını almaya devam eder.

Kimsenin işine karışmak haddim değildir fakat sorunuzada şaşırmadım değil, mesela sizin memur olma şansınız varsa hiç düşünmeden elinizden gelen gayreti göstrein ve memur olun 2022 aylığı hükümetlerin keyfe keder kafalarına göre üzerinde oynadıkları bir yardım türüdür, geleceği ne olacağı belli bile değildir. Ayrıca sanırım 2022den dolayı abinizin eline aylık tutarda 500 tl ye yakın bir miktar geçmekte siz memur olunca elinize gececek asgari 2000 tl den bu mikatrı verebilir ve kendi geleceğinizide garanti altına almış olursunuz.

olcan01

Üye
Üye
septik abim her şey için çok teşkkler benim hastalığım okb yani takıntı birde psikotik bozukluk bu yüzden hiç bir yerde çalışmıyorum ama 5 yıl boyunca bilişim sektöründe çalıştım teknik servisde ileriki zamanlarda iş yeri açmayı planlıyorum sepitik abim siz çok değerlisiniz benim için abi gibisiniz çok teşkler

Tekerlekli Sandalye