2022 Maaşım durdurulmuş. Nasıl itiraz edebilirim?

murat tarsuslu

Üye
Üye
bugün vakıfla görüştüm, hala 2022 sistemlerine yansımamış. yüzlerce insan bekliyormuş sırada. evet tarsus'ta yüzlerce insan 2022 ile ilgili merci bulamıyor şu an...

murat tarsuslu

Üye
Üye
selam
pazar günü bimere dilekçe yazarak eşimin maaşının durdurulmasına itiraz ettik. daha 48 saat geçmeden tarsus sydv den eşimi aramışlar ve yarın vakfa gelmesini rica etmişler.( bu arada hala 2022 işlemleri yapılmıyor, henüz sistemlerine yansımamış, bu ayrı bir komedi). ben vakfı aradım görüştüm, neden çağırıyorsunuz, diye. hakkımızda gerekli incelemelerin yapılabilmesi için onay vermemiz gerekiyormuş, ben gitsem de olurmuş. yarın gideceğim bakalım.
ama asıl haber, bugün kurumdan gelen yazı. mart-haziran-eylül 2012 dönemi maaşlarını yersiz ödeme gerekçesiyle geri istiyor. tamam da, ben 253 tl yetim maaşıyla bu parayı asla ödeyemem. taksitlendirme dilekçesi yazacağım, ama ben asla ama asla ayda 50 tlden fazla ödeyemem. sizce kaymakamlık bu ödeme planını kabul eder mi? benim bu ekonomik durumumda eşimin maaşının tekrar bağlanma şansı sizce nedir?
selam ve sevgilerle...

murat tarsuslu

Üye
Üye
haa.. birde, maaşı bağlanırsa şayet, bu borcu bağladıkları maaştan düşerler mi? yani her dönem belirli oranlarda kesintilerle alırlar mı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşı bağlarlarsa borcu maaştan keserler merak etmeyin. ilgili yönetmelik maddesini gönderiyorum size.

5.8. Aylıkları kesilenlerin yeniden müracaatları üzerine aylık bağlanması halinde, herhangi bir nedenle kendilerine yersiz ödenen aylıklar var ise, birikmiş aylıklarının tamamı borçlarına mahsup edilecektir. Kalan borç miktarı aylıklarından ¼ oranında kesilerek ilgiliye ve mahalli maliye teşkilatlarına bildirilecektir.

murat tarsuslu

Üye
Üye
arkadaşlar, biz bu parayı yatırmazsak sonucu ne olur? avukata danıştım yatırma senin birşeyini alamazlar dedi. dava açsak kazanır mıyız? bu işin sonunda hapis falan yok, bunlar şehir efsanesi ama şaştım kaldım ne yapacağımı. bimere yazdığım dilekçeler sonuç veriyor. vakıftan bir memur gelmiş sorular sormuş dün. evin fotoğrafını çekmiş gitmiş. (nedense dış cepheyi çekmiş:p) avukatla yüzyüze görüşemedim henüz. benim kanaatim. bir kısmını ödeyip kalanı taksitlendirmek. daha sonra dava açmak. zaten kazanırsak ödediğimiz parayı geri alırız haklıysak şayet. vakfı aradım. bimerden gelen yazıya istinaden durumunuz değerlendirilecek ve tekrar başvuru yapıp-yapamayacağınıza karar verilecek denildi.
siz olsaydınız ne yapardınız?

murat tarsuslu

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba
biliyorsunuz eşimin 2022 maaşı muhtaçlığın kalktığı gerekçesiyle kesilmiş ve 3200 tl ceza çıkarmışlardı. cezanın bir kısmını ödedik kalanı ayda 100 tl olarak ödüyoruz ve tarsus sydvna yeniden başvuru yaptık. yalnız aylarca 2022 sistemlere yansımamıştı biliyorsunuz. bu arada vakfa başvurdum ve vakıf bizim ikinci derece muhtaç olduğumuza karar verdi. kömür aldık ayrıca iki ayda bir de 250 tl yardım alıyoruz. evde ben eşim kızım ve bana bakıcı olan kızkardeşim görünüyor. yani evde bakım ücretide alıyoruz. benim yetim maaşım son zamdan sonra 263 tl oldu. sizce maaş bağlanır mı? mütevelli heyeti onayladıktan sonra süreç çok uzar mı? vakıftaki memur arkadaş bu şartlarda sizin 2022 nizin onaylanması kuvvetli görünüyor,dedi. ayrıca önce raporun beş yılı doldurduğu gerekçesiyle yenilenmesini istediler,ama rapor sürekli olduğu için ısrarcı oldum ve güçlükle kabul ettirdim.
sevgi ve selamlarımla..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bence maaşı almalısınız neticede derecesi olan bir muhtaçlık kararı verilmiş durumda.

Tekerlekli Sandalye