2022 maaşınamı evde bakım maaşınamı önce başvuru yapayım birbirine etkileri nedir?

feridun21

Üye
Üye
1-2 hafta içerisinde 2022 maaşı ve bakım ücreti için başvuruda bulunacağım. ama hangisine önce başvurmalıyım karar veremedim. mesela 2022 maaşı için kişi başına gelir şartı aranıyor evde bakıma başvurursam ve başvurum onaylanırsa 2022 için hesaplanan gelir durumu sıkıntı olur
yada 2 sine aynı anda başvursam dahamı doğru olur tam karar veremedim siz ne öneririsiniz bana

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şimdi bana kalırsa ikisinede aynı anda başvurun zaten başvuru esnasında her iki maaş içinde gelir durumunu belirteceksiniz, yeni başvuru olduğu için ikiside gelir görünmeyecek bence en akıllıca yok aynı anda başvuru yapmakdır.
Ek olarak söyleyim evde bakım maaşı başvurusuna 2022 maaşını gelir olarak göstereceksiniz, ama 2022 maaşında evde bakım maaşını göstermeyeceksiniz gelir sayılmayacak, ayrıca bi ilave daha yapayım, her iki maaşıda alırken sonradan elde edilen bütün gelirleri bildirmek zorundasınız maaşı alırken başka bir gelire sahip olmanız ve işe başlamanız durumunda kuruma 15 gün içerisinde bildirmek zorundasınız

Tekerlekli Sandalye