2022 Sayılı kanun kapsamında aylık alabilir miyim?

Selma Yalıntürk

Üye
Üye
Selam. yeni üyelerinizdenim. 2022 sayılı kanun gereği aylık almak için google de arama yaparken sitenizi buldum. benimde konu hakkında sorularım olacak.
27 yaşındayım ve %53 oranında özürlü raporum bulunmakta. Ailemle yaşıyorum. Babam emekli 800 tl emekli maaşı almakta. ev kendimize ait. benim kendime ait hiç bir gelirim ve mal varlığım yok. ailemin ise babamın emekli maaşı dışında ve üzerimize olan ev dışında bir mal varlığı bulunmamakta.
evde benle birlikte 3 kişiyiz. ann -baba ve ben. diğer kardeşlerim evli başka şehirlerde oturmaktalar. bu saydığım şartlar göz önüüne alındığında 2022 aylığı alabilirmiyim?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşı alabilmek için zaten raporunuz varmış, evdeki bütün gelirlerden, giderleri çıkartınız nedir bu giderler mutfak gideri fatura gideri varsa extradan ödediğiniz ve devletin ödemediği sağlık gideri bunları bütün gelirlerden çıkarttıktan sonra kalan miktarı evdeki kişi sayısına bölünüz ve miktar kişi başı 100 lirayı geçmiyorsa 2022 maaşını almak için malmüdürlüğüne başvurun.

Selma Yalıntürk

Üye
Üye
Bu başvuruyu bizzat benimmi yapmam gerekiyor acaba. Benim adıma annem yada babam malmüdürlüğüne başvurabilirmi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anne ve babanız sizin adınıza başvuru yapması için vasiniz olması gerekiyor bunun içinde sizin imza atamaz durumda olmanız şart örnegin zihinsel engelli olmak yada fiziki anlamda bütün uzuvları kaybetmiş olmak gibi o yüzden anne babanız sizin adınıza başvuru yapamaz, ancak anne babanız sizin başvurunuzu teslim edebilir yani sizden istenilen bütün evrakları tamamlamanızdan sonra götürüp teslim edebilirler.

Tekerlekli Sandalye