2022 ve bakım aylığı

abdullah27

Üye
Üye
İki kişi yaşıyoruz engelli aylığı ve bakım aylığı alıyoruz başka gelirimiz yok sadece kendi evimiz var amcam dedemin engelli raporuyla araç aldı 1milyon450bintl ediyo 8kişinin üzerine görünüyo miras tarla kaldı 27dönüm 23 kişinin hissesi var bu durumda aylıklar kesilirmi @septik

abdullah27

Üye
Üye
Bizim hakkıma düşen tarla 55metrekareymiş bu durumda ne olur kesilirmi aylıklar

abdullah27

Üye
Üye
İki kişi yaşıyoruz engelli aylığı ve bakım aylığı alıyoruz başka gelirimiz yok sadece kendi evimiz var amcam dedemin engelli raporuyla araç aldı 1milyon450bintl ediyo 8kişinin üzerine görünüyo miras tarla kaldı 27dönüm 23 kişinin hissesi var bana düşen hisse 55metrekare bu durumda aylıklarımız kesilirmi @septik Abi lütfen yanıtlayabilirmisin bilgin varsa

Son düzenleme:

ALTUNAY

Üye
Üye
İki kişi yaşıyoruz engelli aylığı ve bakım aylığı alıyoruz başka gelirimiz yok sadece kendi evimiz var amcam dedemin engelli raporuyla araç aldı 1milyon450bintl ediyo 8kişinin üzerine görünüyo miras tarla kaldı 27dönüm 23 kişinin hissesi var bana düşen hisse 55metrekare bu durumda aylıklarımız kesilirmi @septik Abi lütfen yanıtlayabilirmisin bilgin varsa
Eğer ki arsa payı üstünüze gecmemizse yani payınızı almamissaniz, katılmıyor. Aynı durum bizdede var. Mahkeme aşamasında o yüzden gelire saymiyorlar. Biz yanlizca bakım maaşı alıyoruz

abdullah27

Üye
Üye
Bizimde görünüyor e devlette.
Hatta iki ayrı biri 59 kisi hissedar dava devam ediyor.
Öteki 4 kişi hisseli yeni dava açtım . umarım kesilmez aylıklar arabanın olması beni endişelendiriyor
Dava neden açtın aylıklar kesilmesin diyemi benimde açmam gereklimi

abdullah27

Üye
Üye
Teşekkür ederim miras paylaşıp gelire eklenmediği sürece kesilmediginden eminmisin şuan e devlette tapu kısmında hissem görünüyo bu engel değil ozaman

septik

Editör
Editör
Daga önce cevaplamıştım, şuan araç ve tarla açısından bir sorun olsaydı zaten engelli maaşınız kesilmiş olurdu, demekki muhtaçlık sınırı altında kaldığınız için maaşlarınız devam ediyor.

Tarla için il tarım müdürlüğüne gidip ne kadar gelir sayıldığını hesap ettirebilirsin, ayrıca arac ötv siz olduğu için ötv haricinde ödenen rakamın güncel kasko veya rayiç değerinin size düşen 8/1 inin 120/1 i gelir sayılır.Bunların dğerini ben bilemem ne kadar gelir sayılacağınıda bilemem.

abdullah27

Üye
Üye
Daga önce cevaplamıştım, şuan araç ve tarla açısından bir sorun olsaydı zaten engelli maaşınız kesilmiş olurdu, demekki muhtaçlık sınırı altında kaldığınız için maaşlarınız devam ediyor.

Tarla için il tarım müdürlüğüne gidip ne kadar gelir sayıldığını hesap ettirebilirsin, ayrıca arac ötv siz olduğu için ötv haricinde ödenen rakamın güncel kasko veya rayiç değerinin size düşen 8/1 inin 120/1 i gelir sayılır.Bunların dğerini ben bilemem ne kadar gelir sayılacağınıda bilemem.
Çok teşekkür ederim abi sağol

Tekerlekli Sandalye