2023 Kasım Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elif altin

Üye
Üye
bunun için yeni konu açmayayım dedim. evde bakim alıyoruz normalde, ancak en son incelemeye geldiler, inceleme sonrası karar verilecek kesilip kesilmeyeceğine dediler. araba almıştık raporlu. kesilir diye korkuyoruz.

normalde e devlette evde bakim bilgileri kısmında 01.09.2023 30.09.2023 ödeme turu normal yazıyor. sizin de öyle mi şuan? kesilmediğini nasıl anlarım?
Bizde araba aldık aylik gelirinize arabanin kasko değerinin 120 de 1 ini ekleyin sınırı aşmazsa kesmiyorlarmis..

lomanss

Üye
Üye
Arkadaş lar bakım aylığı gelirden sayılmıyor muş yeni öğrendim, haricinde kişi başı 7600 müş, ve benim annem babam yani evde ıkı engelli artı 1 kişi daha sayılıyor muş yani evde 3 kişi isek 4 sayılıyoruz,
Merhaba, evde 2 engelli var ise ve ikisinden de evde bakım maaşı alınıyorsa bir engelli maaşı gelire ekleniyor. Yanlış bilgilendirme yapmışlar bir daha sorun.

kolera

Üye
Üye
Merhaba, evde 2 engelli var ise ve ikisinden de evde bakım maaşı alınıyorsa bir engelli maaşı gelire ekleniyor. Yanlış bilgilendirme yapmışlar bir daha sorun.
Otizmli ikizlerim var evde bakım maaşı alıyoruz ve hesaplama yaparken bu maaşı gelir kriterine eklemediler hatta iki engelleyi üç engelli var gibi sayiyolar

lomanss

Üye
Üye
Otizmli ikizlerim var evde bakım maaşı alıyoruz ve hesaplama yaparken bu maaşı gelir kriterine eklemediler hatta iki engelleyi üç engelli var gibi sayiyolar
Merhaba, iki engelliyi 3 kişi sayıyorlar ancak iki engellide ayrı ayrı ödeme alınıyorsa bir engellinin ücreti hesaplamaya dahil ediliyor. Yeni yönetmelikte böyle ne yazık ki.

kolera

Üye
Üye
Merhaba, iki engelliyi 3 kişi sayıyorlar ancak iki engellide ayrı ayrı ödeme alınıyorsa bir engellinin ücreti hesaplamaya dahil ediliyor. Yeni yönetmelikte böyle ne yazık ki.
Doğrudur,ben Mayıs ayında kuruma gittiğimde gelire eklememisti.

e_y_03

Üye
Üye
Bana da dün geldiler bende 2006 model wosvogen caddy 1.9 TDI Kombi var kesilir mi acaba bilgisi olan var mı acaba arkadaşlar yazarsa sevinirim üç kişi yaşıyoruz
Bizde araba aldık aylik gelirinize arabanin kasko değerinin 120 de 1 ini ekleyin sınırı aşmazsa kesmiyorlarmis..
120 de biri nasıl hesap edeceğiz acaba

gececi01

Üye
Üye
Bana da dün geldiler bende 2006 model wosvogen caddy 1.9 TDI Kombi var kesilir mi acaba bilgisi olan var mı acaba arkadaşlar yazarsa sevinirim üç kişi yaşıyoruz

araç diyelimki 1.5 milyon tl bunun 120/1 :18000 tl eder yani sizin her ay 18 bin tl geliriniz varmış gibi görünür

tahminim böyle

Elif altin

Üye
Üye

Türkiye kaskolar Birliği diye site var sanırım yanlış hatırlamıyorsam aracın değerini orada hesaplayıp 120 ye bölüyorsunuz.bana da kurumda ole demişlerdi.

Türkiye sigorta Birliği simdi baktim

Dünyalı

Üye
Üye
Normalde 12 si yatması lazim hakkimizdan hayırlısı

cerenko

Üye
Üye
Bursa yatmadi hala

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye