26 Mayıs 2023 Evde Bakım Yardımı Yönetmeliği Değişikliği

Elif altin

Üye
Üye
ama ötvli olanlarda fatura maddesi yazıyor atıyorum ederi 1 milyon araç 120 bölünce zaten kimse alamaz
Valla aracın fatura fiyatı 463 bin TL idi kasko değeri 690 felan çıktı bunu da bölünce 120 ye 5.500 gibi bir rakam çıktı. Her ay aylık gelire eklenecek dedi. Eskiden araç alım satım daki farka bakiolardi bu sistem çok saçma. Araba gelir değil gider sağlıyor. Hemde engelli bir bireye sahip aileler için lüks değil ihtiyaç

Hzeyneb

Üye
Üye
Yani nasıl hususi araba Zaten otv indirimi ile engelli adına alınmış ticari arabaları sanırım getirine bakiyorlardı şimdi ne değişti

sekobaba

Üye
Üye
Yani nasıl hususi araba Zaten otv indirimi ile engelli adına alınmış ticari arabaları sanırım getirine bakiyorlardı şimdi ne değişti
şimdi eski yeni fark etmez kasko bedelini 120 böleceksin ve çıkan tuttar sana gelir olacak eklenecek

Hzeyneb

Üye
Üye
Bu nasıl iş o zaman zamanında deseydiler veya engelli için araba alırsanız maaş kesilir diye bildiri yapsaydınız bizde almazdık.zaten iki yılı var bitmesine bekliyoruz zamanı dolsunda satalım şu borçlardan kurtulalım.2019 da alınan bir Honda civit lüks arabaya giriyor heralde.benim maaş gitti desenize evde 5 kişiyiz tek serbest çalışan var fakat SSK yatırıyoruz bilen biri birsey söyleyebilirim?benim maaş ta kesilirmi

yasin1991

Üye
Üye

Elif altin

Üye
Üye
Bu nasıl iş o zaman zamanında deseydiler veya engelli için araba alırsanız maaş kesilir diye bildiri yapsaydınız bizde almazdık.zaten iki yılı var bitmesine bekliyoruz zamanı dolsunda satalım şu borçlardan kurtulalım.2019 da alınan bir Honda civit lüks arabaya giriyor heralde.benim maaş gitti desenize evde 5 kişiyiz tek serbest çalışan var fakat SSK yatırıyoruz bilen biri birsey söyleyebilirim?benim maaş ta kesilirmi
120 de 1 ini hesablayin kasko değeri ne kdr cikiosa o fiyatı aylık gelir hanenize ekleyin. Eğer gelir kriterinizi aşmazsaniz kesilmez. Bizde yeni aldık yeni bildirdik bu şekilde söylendi.

lemonass

Üye
Üye
Merhaba, bugün sosyal hizmetler müdürlüğünden denetmenler geldi. Gelme sebepleri son yönetmeliğe cimer üzerinden itiraz etmemi gösterdiler. Herşeyi tek tek not aldılar. Artık sistem böyle ama iyi ki şikayet ettiniz kimse şikayet etmediği için yönetmelik çok can yakacak dediler. Lütfen sizlerde sesinizi duyurun ve haksızlığa karşı durun..

İyi günler.

Tekerlekli Sandalye