3 Aralık Şapşalları, Şebekleri,Maymunları SUSUN ARTIK!!!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bugün malum o bildiğiniz meşhur önemli gün: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Saçmalığı

Şu an çok sinirliyim ve hırsımdan yazının nereye gideceğini kestiremiyorum ama her zaman ki gibi önceden karalama yapmadan yüreğimdeki fırtınayı olduğu gibi yazıya dökmek istiyorum. Belki sakinleştikten sonra pişman olabilirim diye bir kaygımda yok, çünkü anı anında yaşamak gibi bir hayat felsefem var...

3aralik-engelli.jpg

Sabahtan beri telefonlarım susmuyor! Cuma gününden beri maillerim durmuyor! Neden? Bu telaş niye? Ben sadece bugün mü engellendim hayattan? Sadece bugün mü varım? Sadece bu lanet olası gün yüzünden mi bu şapşallıklarınız???

Bu ülkenin koca koca devlet erkanı bile adeta birbirleriyle yarış halinde :( acaba hangisi bu anlamlı günde daha fazla anlamsız konuşmayı yapabilirim diye (!) hangisi kırdığı potların farkında bile olmadan konuştukça konuşuyor, hoş dilin kemiği yok! Eline mikrofonu alan her sağlıklı ileri gelen devlet büyüğü tutturmuş bi ''Her insan, bir engelli adayıdır!'' diye sözüm ona kendince bizler adına bir lütufta bulunuyor, saçmaladığının farkına bile varmadan!!!

Dedim ya bugünü hiç sevmiyorum! Ne yapacağını bilmez bir halde, sözüm ona güne kendince katkıda bulunabilmek için çırpındıkça batan insanları şimdi ''Asıl engelli sizlersiniz!'' diye susturasım geliyor..

Bugün için, bu ülkede yaşananlar ortada ve herkesin bildiği gerçekleri yeniden, hiç bıkmadan usanmadan sanki mucizeye dönüştürmek bir güne mahsus gibi evirip, çevirip süslü cümlelerle, pembe masallar içinde anlatmak niye? Bu sizi daha affedilir ve bağışlanabilir yapmaya yetmez ki!

Asıl engelli sizlersiniz hemde engel derecesinin en yüksek olduğu sınıfa girenler:

Sakat Düşünceli Engelliler!!!

Bir gün için, ne kendinizi bizlerin yerine koyarak sözüm ona empati yapmayı deneyin, ne de bizleri bizler kadar anladığınız fantazinizi oynamayı bir yana bırakın! Bizler sizlerin sandığı gibi acınacak, merhamet gösterilecek aciz, zavallı, biçare, savunmasız, akılsız, beyinsiz mahluklar değiliz! kafanızın içinde taşıdığınız o beyni bizlerin çok daha verimli ve işlevine uygun kullandığımızı farkedin artık! Bizleri masallarla avutmayı bir yana bırakın! Bütün bir sene boyunca üç maymunu oynayıp takvim yaprakları 3 Aralığı gösterdiğinde düzmece kurgulanmış senaryolarınızı izlemek istemiyoruz!!! En azından ben bugün daha fazla 3 Aralık...ilde, ...ilçede ...kişi...konuşmayı yaparak engellilerin sorunlarını.... vs vs vs haberlerini izlemek, okumak, görmek, duymak istemiyorum..tiksinti veriyor...

Şu gerçeği o beyinsiz kafanıza iyice sokun ki nasıl ki sizler her şeyi mükemmel yapan varlıklarsanız bizlerde eğer sizlerle eşit imkan ve şartlara sahip olsaydık çok daha iyisini yapabilirdik. İçinde bulunduğumuz yaşam koşullarını iyileştirmeyi başarabilirseniz o zaman konuşmayı hakkedersiniz yoksa bizlerin her yıl olduğu gibi safsatalara, sunduğunuz saçmalıklara tahammülümüz kalmadı. Sabır denen hazinemizi yıllardır sizlerin yerine getiremediğiniz vaatlerinizi dinlemekle, izlemekle tükettik daha fazla müsamahaya gerek yok!!!

İlkokul çocuklarının ki her çocuk masumdur ve her çocuk melektir, müsamere törenleri bile sizlerin bugüne özel hazırlamış olduğunuz farkındalık yaratma amaçlı törenlerinizden çok daha anlamlı ve güzeldir!!!

Biz engelliler, bu dünyaya kattığımız renklerimizle hayatı sizlerden çok daha anlamlı kılmayı başararak, kendimize has nitelikleri olan özel insanlar olduğumuzun farkındayız ve aslında sizlerin farkındalık duygularınızın harekete geçmesini daha fazla umut edemeyecek kadar umutsuz bir nesiliz!!!

Bu yüzden bugüne özel daha fazla şebeklik yapmanıza gerek yok!

Tekerlekli Sandalye