%32 iş gücü kaybım var. 168 TL maaş bağlandı, itiraz etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

by_cezali

Üye
Üye
Merhaba ben iş kazası geçirdim ve belim kırıldı ayağımda kısmen felç var belimde 4 platin ankaraya kağıtlarım gitti %32 iş gücü kaybı belirlendi ve 168 tl maaş bağlandı buna itiraz etme hakkımız bulunuyormu acaba yada bu doğru bir rakammıdır.

arkadaşlar şimdi aklım daha çok karıştı.sgk ya gittim %32 işgücü kaybına 168 tl maaş bağlandığı söylenip bilgisayar çıktısı verdiler.türkiye gov tr.de böyle birşey çıktı karşıma benim maaşım hangisi oluyor.alttaki tabloda 2 ayrı maaş gösteriyor.aylık tutarı 212.97 tl yazıyor.net aylık tutarı 1507.23 tl yazıyor.aklım iyice karıştı.yardımlarınızı bekliyorum lütfen bilgilendirin

81xxxx Tahsis No için 03 / 2011 için 4A emekli ödeme bilgileriniz. 4A Emekli Ödeme Bilgileriniz :

Ad MUSTAFA
Soyad ÖZTÜRK
Sicil No****
Ödeme Dönemi 201102
Ödeme Günü 24
Net Aylık Tutarı 1507.23 TL
Aylık Tutarı 212.97 TL
Ek Ödeme Tutarı 9.18 TL
Sosyal Yardım Zammı 0.0 TL
Birikmiş Ödeme Tutarı 1285.08 TL
Kesinti Tutarı 0.0 TL

İskender Durgun

Üye
Üye
Benim tabloda anladığım Aylık maaşın (212.97 TL ve 9.18 ek ödeme tutarınla birlikte) 222.15TL dir. Bu ay alacağın toplam tutar ise birikmiş maaşınla birlikte 1507.23 TL dir.

by_cezali

Üye
Üye
ama bugün sgkya gittik 1 kağıt verdiler aylık 168 tl yazıyordu o aklımı karıştırdı

İskender Durgun

Üye
Üye
Büyük bir ihtimalle e-devletteki doğrudur. Sisteme zaten SGK giriyor.

by_cezali

Üye
Üye
insallah sabah kağıdı verdiler çok zoruma gitti ben normal tuvalete oturamıyorum ayakta fazla duramıyorum ağır kaldıramıyorum nasıl iş bulacam bilmiyorum ankara %32 iş gücü kaybı verdi ve bu kadar az miktarda maaş bağladı açlıktan öl diye :(

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çalışırken ne kadar maaş alıyordunuz? maaşınız düşükse düşük maaş alırsınız doğal olarak.
Bu orada %38 lik oranın düşük olduğuna inanıyorsanız itiraz edebilirsiniz.

by_cezali

Üye
Üye
ben yövmiyeci olarak çalışıyordum günlük 35 tl ama adamlar askeri ücretten göstermiş sigortayı hatta hiç 30 gün yatırmamışlar 10 gün 5 gün 15 gün :(

by_cezali

Üye
Üye
ben bu %32 ye itiraz edebilirmiyim edersem ne olur veya düşürürlermi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporla birlikte il sağlık müdürlüğüne gidersiniz itiraz edersizini orası sizi hakem hastaneye sevk eder hakem hastane size nihai kararı gösteren raporu verir, yani oran sizce uygun degilse sağlık müdürlüğüne itiraz edebilirsiniz.

F

Fırtına

Guest
merhaba by_cezali,
öncelikle çok geçmiş olsun..

iş kazası geçirmişsin; belin kırılmış, ayağında kısmen felç var, belinde 4 platin, normal tuvalete oturamıyorsun, ayakta fazla duramıyorsun, ağır kaldıramıyorsun..............ve sana bağladıkları maaş 168 tl.............çok komik bir rakam.. bence itiraz edebildiğin kadar itiraz et.. bu işin peşini bırakma..!!!

by_cezali

Üye
Üye
ablacım öncelikle teşekkür ederim ama herhangi bir bilgi sahibi değilim bu sürekli iş görememezlik rapor paralarından %32 rapor verildi acaba herkezmi 168 tl alıyor yada derecesimi var bilmiyorum ama araştırıp hakkımı arayacağım :(

F

Fırtına

Guest
derecesi vardır mutlaka.. herkese aynı oranda rapor ve maaş verilmez..
ama sana verilen maaş çok düşük bir miktar.. gerekli yerlere itiraz et ve hakkını ara bence..

by_cezali

Üye
Üye
ben bozyaka eğitim araştırma hastanesinde yattım 8 ay rapor uzattılar.rapor bitiminde ağır kaldırmadan uzun süre ayakta kalmadan ve uzun süre yürümeden hafif işlerde çalışabilir.maluliyetinin merkezce tespiti uygundur yazarak benim durumumu ankaraya maluliyet daire başkanlığına sevk ettiler.yani demek istediğim.ben il sağlık müdürlüğüne itiraz edersem dahi hakem hastane ankaranın kararını bozarmı.çünkü %32 yi bana ankara verdi.çok moralim bozuk bu ülkede bana verilen rapor doğrultusunda bir ilkokul mezununa böyle oturarak iş varmı oda muamma

İskender Durgun

Üye
Üye
by_cezali,

Sürekli iş göremezlik maaşı aldığın iş göremezlik oranına, çalışırken aldığın maaşa ve suç oranına göre belirlenir. Bende sürekli iş göremezlik ödeneği alıyorum, aldığım oran %100 iş göremez oranı ve çalışırken aldığım maaş 1250 TL di ve şu anda aldığım iş göremezlik maaşım 850 TL dir.

Aldığın orana ve çalışırken aldığın maaşa göre sana bağlanan maaşta bir yanlışlık yok. Bence sana verilen iş göremezlik oranında bir düşüklük var. Buna itiraz edebilirsin. Bir dilekçe ile SGK na itirazda bulun. Sana yazılı cevap versinler. Yapılacak işlem sadece bu.

Geçmiş olsun...

by_cezali

Üye
Üye
teşekkür ederim yanlız dediğim gibi bu kararı maluliyet daire başkanlığındaki heyet verdi.bu merkezin verdiği bu kararı hastahaneler bozabilirmi.nereye ne şekilde başvuruda bulunacağım yardım ederseniz sevinirim

İskender Durgun

Üye
Üye
Bağlı bulunduğun ilin SGK na bir dilekçe ile başvuracaksın. Onlar seni yönlendirir. Yalnız mutlaka yazılı cevap iste. Tekrar geçmiş olsun...

ZAFER ÇAKMAK

Üye
Üye
Öncelikle geçmiş olsun,eğerki hastahanenin vermiş olduğu raporun düşük olduğunu düşünüyorsanız bağlı bulunduğunuz ilin Sağlık müdürlüğüne itiraz dilekçesi vermelisiniz bu durumda sağlık müdürlüğü sizi hakem hastahaneye sevk edecektir konu ile ilgili dilekçeyi aşağıya bir örnek olarak yazıyorum ayrıca sgk dan da durumunu takip etmeni tavsiye ederim iyi çalışmalar.

•xxx... İl Sağlık Müdürlüğü'ne,

... tarihinde ... hastanesinden ,,, kayıt numarasıyla almış olduğum -sakatlık oranımı gösteren- sağlık kurulu raporunda belirlenen sakatlık oranımın, olması gerekenden düşük olduğunu ve vücut fonksiyon kayıp oranımın daha yüksek olduğunu düşünüyorum.İşbu sebeple Raporun yeniden değerlendirilmesini,Veya hakem hastaneye sevkimin yapılıp vücut fonksiyon kayıp oranımı gösterir sağlık kurulu heyet raporunun yeniden düzenlenip tarafıma verilmesini arz rica ederim.
ad soyad imza

Son düzenleme:

volkqn

Üye
Üye
allah yardımcın olsun .. bu sene tekrar muane ol bence belki raporun artar . yuzde 40 verirler

sayın arkadasım tazmınat ve emeklı ıllemlerınız için detaylı bılgı almanız ıçın 0536 764 43 40 arayınız 40 gun içinde yasal yollarla tazmınatınızı almaya hak kazanıyorsuuz ve emeklı ışlemlerınızıde hal edıyolar hıç bı üçret talep etmeden .

Tekerlekli Sandalye