%40 olan sağlık raporu oranım %20'ye düşürüldü. Ne yapabilirim?

sportif0307

Üye
Üye
mernabalar.ben sol gözümün hiç görmemesındn dolayı 2004 yılında rapor alıdım ve oranı %40 idi sürekli ibaresi vardı,2008 yılında özelbir şirkette işe başladım ve vergi muafiyetınden yararlanmak için bağlı bulunan vergi dairesine gittim,bana raporumun geçersiz olduğunu söylediler yenı kanuna göre tabi,yeniden bir rapor almam gerekiğini söylediler ve hastaneye yönlendirdiler,hastaneye gittim muayene ettıler bana bişey demediler sadece biz raporu vergi dairesıne göndericez onlar ankaraya,ankaradanda sonuç işyerıne gelıcek dedıler,3 ay sonra sonuç geldiğinde %20 vermişler ve indirimden faydalanamadım:(şimdilerde öğrendiğim kadarıyla aslında raporum geçerliymiş ve yenı rapor almama gerek yokmuş,şimdiki düzenlemede oranlar aşağı çekilmiş ve tek gözün görmeme oranı %20 olmuş...şimdi ben ne yapabilirim,yasal haklarım veya yapmam gereken nedir,bu konuda açıklayıcı ve yönlendirici bilgi verirseniz sevinirim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
keşke 2004 yılındaki %40'lık oranlı raporla vergi indirimine başvursaydınız. Şimdiki başvuruda 2004 te alınan raporu kabul etmezler. ve yönetmeliğe göre tek göz görmeme durumunda %40 ve üzeri rapor alamazsınız.
Şimdi ne yapabilirsiniz. önünüzdeki tek seçenek hukuki süreç başlatmak. Ama oradan da bir sonuç alacağınızı sanmıyorum. zira bağlayıcı olan sakatlık oranı cetvelidir. cetvel de ne diyorsa o.

sportif0307

Üye
Üye
ben en başta 2004 deki %40 raporumla başvurdum ama bu geçerli değil dediler.bende prosedürü bilmediğim için onların dediğini tıpış tıpış yaptım ,insanın hakkını bilmemesi nelere sonuç doğuruyor,ama resmen hakkım yendi,bunu yapanda istanbul büyükmükellefler vergi dairesi şişli şubesi..bilmiyorum hakkımı nasıl aramalıyım ben tamamen onların yanlış yönlendirmesi sonucu bu hakkımı kaybettim...bilginiz için teşekkürler

Tekerlekli Sandalye