%40 ve üzeri bir rapor aldığımda sakatlık maaşı alabilirmiyim?

müdlüman

Üye
Üye
ya sureklı soru soruyorum ama umarım canınızı sıkmıyorumdur hıc bılgım olmadıgı ıcın bılgılenmek ıstıyorum dıyelım hastaneden %40 uzerı raporu aldım ben sakatlık maasından zıyade devlet ısınde calısmak ıstıyorum o raporu aldıgımda ne yapmam lazım ve sakkatlık maasından da yararlanmak ıstıyorum mesela raporu malmudurlugne verıcem dogrumu ve verdıgım zaman daha benlık bı ıs kalıyo mu gerıye

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Devlet işinde çalışmak istiyorsan kamu kurumlarına engelli personel alınıyor o sınavlara girmen ve kazanmam gerekiyor. 2022 maaşı için mal müdürlüğüne başvurucaksın onlar bir takım evraklar isteyecekler senden o evrakları tamamlayıp kuruma verdiğinde senlik iş bitecek.
Bu arada bu sitede dilediğin kadar soru sorabilirsin. burayı sorulara cevap vermek için açtık. rahat ol. :)

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz bilgilerimiz doğrultusunda bilgi vermek bize mutluluk verir.
Hastaneden %40 rapor alınca malmüdürlüğüne gideceksiniz sonra malmüdürlüğü sizin gelir ve gider durumlarınızı değerlendirmek için bir takım evraklar verecekler örnegin tapu, bankalar, tarım il müdürlüğü gibi oralardan evrakları dolaştırıp bitirdikten sonra malmüdürlüğüne teslim edeceksiniz, sonra malmüdürlüğü sizin muhtaç olup olmadığınızı değerlendirecek, bu şu demek evdekilerin gelirlerinden bazı kira, fatura gideri, mutfak gideri gibi giderleri çıkartıp evdeki kişi sayısına böldüklerinde 100 lirayı geçmiyorsa "muhtaçtır" diyerek evraklarınızı Ankara'ya gönderecekler orası evraklarınızı inceleyecek, sonra sizin malmüdürlüğüne teslim etme tarihinden itibaren biriken paranızı bankaya gönderecekler, ardından bir takvim yılı içinde 4 dönemde maaşlarınızı postaneden alacaksınız.

müdlüman

Üye
Üye
çok tesekkur edıyorum cok saolun sızlerın boyle bız ınsanlara yardımcı olması bızı mutlu edıyo yardımcı oluyorsunuz rabbımde sızlere yardımcı olsun ınsallah
konuyu yavas yavas anlıyorum sayenızde pekı hem sakatlık maası alıp hem de devlet ısınde calısabılıyomuyum duydum kı bı ıs yerınde calısıyorsan sakatlık maasını kesıyolar denılıyo bu konuyu da merak ettım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bir işyerinde çalışırken mutlaka 2022 maşını dilekçe yazarak kestirmekle yükümlüüsünüz yani bu durumda sgk sizin bir yerde çalıştığınızı tespit edemeyip çalışırken 2022 maaşınıda öder ve sizden daha sonra geri alırlar faiziyle falan o yüzden aklınızda bulunsun bir yerde çalışmaya başlayınca 1 yıl içerisinde 90 günü aşan sigorta primi yatırılırsa maaşı kestireceksiniz. Ayrıca maaşı alırken gelir artışınız olursa mutlaka kuruma bildirmelisiniz.

müdlüman

Üye
Üye
o zaman sızlere soyle soylıyım benım hedefım şu oldu muyanede cıkacak olan sonuc eger %40 uzerınde ıse ben devlet ısınde calısmam ıcın basvurularda bulunucam sakatlık maası almama gerek yok cunku ben omrumu oturma ıle degıl mecburen calısma ıle gecırmem lazım onun ıcın sakatlık maası degıl de devlet ısınde calısabılmek ıcın raporun 40 uzerı olmasını beklıcem benım problem kulak ıkı kulakta da var askerdekı yuzdeye baktıgımda yuzde 52 55 arasında ıkı kulak tabı burdakı muayeneler farklı mı bılmıyorum yanı asker muayenesı ıle sıvıl muayene farklımı bılmıyorum gorecez

Tekerlekli Sandalye