%42 olan rapor oranımı Ankara %23'e düşürdü?

endaze

Üye
Üye
8 ay önce istihdam için aldiğim yüzde 42 olan raporumu ankara sağlik kurulu yüzde 23 e düşürdü , ilk gönderdiğimde bilgiler eksik diye geri yolladi raporu ve tetkik istedi yapip gönderdik , sonuç olarakta yüzde 23 vermişler, hakem hastaneye veya raporu yenile diye bir şeyde söylemediler, ben şimdi neyapmaliyim? Rahatsizliğim astim orta derece kulak işitme kaybi orta derece, rapor süreklidir, çalişamiyacaği işler kismindada tozlu dumanli gazli ortamlarda ve tam duymayi gerektiren işlerde çalişamaz diye ayrinti var , benim sorum şu ben hangi yolu izlemeliyim , mahkemeyemi vereyim bunlari ? Arkadaşlar bana bi çözüm sunun. Son bi soru bu rapor 23 e düştüğüne göre ben sinavada giremicem dimi şimdi of ya mahvettiler hayatim , bana akil fikir verebilecek arkadaşlardan yardim talep ediyorum .....

İsen Buga

Üye
Üye
il sağlık müdürlüğüne itiraz edeceksin.

yousemeti

Üye
Üye
EVET aynen öyle itraz edeceksin ve yine aynı şekilde gelirse yine ama bu durum senin sınava girmenle alakalı deyil sınava girebilirsin o almış oldugun eski raporla git iyi şanslar arkadaşım.

endaze

Üye
Üye
niye il sağlık müdürlüğüne gideceğim anlamadım? rapor yeni zaten arkadaşlar. benim sorum şu vergi dairesi düşürdü benim oranı hastane değil...

İsen Buga

Üye
Üye
İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edeceksin. Prosedür gereği: oranınızı ve sağlık raporunuzu ek koyun ve dilekçe yazın.
İl Sağlık Müdürlüğü size hakem hastane seçecek sizde orada tekrar muayene olacaksınız.
Prosedür gereği olduğu için başka yol yok..

endaze

Üye
Üye
evet arkadaşım vergi indirimi alırken maliye düşürdü oranı hastane değil, yetki dışına çıktılar bana göre, bende mahkemeye vereceğim vergi dairesini, anlatıyoruz burda ama kimsenin bi şey anladığı yok sanırım burada .! raporu hastane düşürse tamam müracaat yeri il sağlık müdürlüğü olabilir, ancak raporu düşüren kurum vergi dairesi hastane değilki , millet bu aradaki farkı ayırt edemiyor galiba, vergi dairesinde doktormu muayne etmişki bizi oranı neye göre nasıl düşürüyor bizi görmeden etmeden. yani
keyfi uygulama var burada arkadaşlar, ben de direk vergi dairesini mahkemeye vereceğim , il sağlık müdürlüğüyle ne alakası var, her kez bilip bilmeden konuşor burada, sitedeki tecrübeli yöneticilerde sağolsun çok yorum yapmışlar baksana yıkılıyo ortalık, böyelemi hizmet veriyorsunuz bu engelli kardeşlerimize , bana cevap vemedikleri için serzenişte bulunmuyorum , konu başlıklarını genel bi dolaşın nedemek istediğimi anlarsınız , neyse yine teşekkürler en azından yazabiliyoruz... mekan67 arkadaş sanada ayrıca teşekkürler ... iyi forumlar ....

İsen Buga

Üye
Üye
Direk vergi dairesini mahkemeye verirseniz dava düşer. İsterseniz kafana göre bildiğini yapabilirsin zaten hayat senin. Birşey demiyorum sadece prosedür gereği sırayla yaparsan sorun yaşamazsın.

Prosedür gereği İl sağlık Müdürlüğüne itiraz edeceksin.
Nedenine gelince Vergi Dairesi zaten Valiliğe bağlı, İl Sağlık Müdürlüğü de Valiliğe bağlı, Mahkemeye gelince o bağımsız: Mahkemeye verdiğinde hakim ne bilsin? O da doktor değil. Hakim.de Vergi dairesine sorgular, cevap gelmez, vergi dairesi valiliğe yazar
valilikte il sağlık müdürlüğüne emir verir Sırayla cevap gelince düşün bir kuruma yazmak onaylanması en az 1 hafta sürer. Sen bu sırayla yazışmaları takip eder ve beklersen zaman kaybı yaşarsın. Buyrun dediğim gibi hayat senin...
İStersen direk mahkemeye git. Ama gelişmeleri buradan yaz ki diğerleri faydalansın.

Sana tekrar uyarıyorum İl sağlık Müdürlüğüne dilekçe ile itiraz et: seni Hakem hastaneye yönlendirsin. Prof.Dr.larin vereceği karara göre incelesinler. Avrupa birliğine eşdeğer Sakatlık oranı Cetvel hazırlanmış, bazende karışıklığa yol açıyor. Hastalık tanısı tam yazılmadığında veya anlaşılmadığında oranını kafalarına göre düşürler.

İStersen Mahkemeyi dene...

İsen Buga

Üye
Üye
Ha bu arada uyarayım. dr.ların verdiği ilk karar geçerli, değiştiremezler. Bu yüzden o rapora diren. Hakem hastanesindende raporun geçerliliğini savun, oranın düşürülmeyeceğini de uyarın.

Tekerlekli Sandalye