%45 raporluyum ne kadarlık vergi indirimi alırım ve maaşıma ne kadar yansır?

ozcankul

Üye
Üye
selam ben özcan bu gün bu konuda evraklarımı yaptırdım ve % 45 dereceli rapor aldım buda vergi dairesine gönderilecekmiş ben askari ücretle çalışıyorum yani bürüt 840 falan ama askari geçim indirimiyle birlikte 630 lira alıyorum borduromda 570 yazıyo neyse benjim bu maaşıma kaç lira eklenir bana yardımcı olurmusunuz sizden yardım istiyorum sizden cevap bekliyorum ve nezaman başlar bu kesinti :eek:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
3. derece vergi indirimi almışınız. Maaşınıza her ay 25 TL yansır.

muratfarma

Üye
Üye
Selamlar, ben foruma yeni üye oldum, kardeşimin de buna benzer bir durumu var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Kardeşim özel bir şirkette sigortalı olarak çalışmaktadır. Biri 13 diğeri 6 yaşında iki oğlu vardır ve karısı çalışmamaktadır. 13 yaşındaki oğlu Haydaypaşa Numune Hastanesinden alınan rapora göre % 73 özürlü olarak değerlendirilmiştir. Kardeşimin aldığı maaşı için (yaklaşık 850 TL olarak görülüyor) herhangi bir gelir vergisi indiriminden yararlanması mümkün müdür, mümkünse ne kadar indirim sağlanabilir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indiriminden yararlanabilir.
Bunun için:
Sakatlık İndiriminden Kimler Yararlanır?

Sakatlık İndiriminden;

1-Özürlü hizmet erbabı ile bakmakla yükümlü olduğu özürlü kişi bulunan hizmet erbabı,

2-Özürlü serbest meslek erbabı ile bakmakla yükümlü olduğu özürlü kişi bulunan serbest meslek erbabı,

3-Özürlü olup basit usulde vergilendirilenler,

yararlanır.

2-Hizmet Erbabının Bakmakla Yükümlü Olduğu Özürlü Kişiler İçin

a)Ücretlinin çalıştığı işyerinden alacağı hizmet erbabı olduğunu gösterir belge,

b)Özürlü kişilerin nüfus cüzdanı örneği ve üç adet fotoğrafı,

c)Özürlü kişiye bakmakla yükümlü olunduğunu gösteren belge.

muratfarma

Üye
Üye
özürlü kişiye bakmakla yükümlü olunduğunu gösteren belge nereden alınıyor acaba
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kayıtlı olduğu sosyal güvenlik kuruluşundan alınıyor. En azından ben öyle biliyorum. Yanlışım varsa bilenler düzeltsin lütfen.

Tekerlekli Sandalye