47. Sürücü olamaz

KaanYlcn

Üye
Üye
Öncelikle merhabalar b sınıfı ehliyetim vardı ilk komisyon 2. Grup sürücü olabilir dediler ehliyetimde m grubu da var motor sürebiliyorum fakat raporumun süresi dolduğu için tekrar komisyona girdim ehliyet sınıfı yükselteceğim falat 47. İki tekerlekli sürücü olamaz şeklinde düzenlemişler hem ilk başta m verip sonradan vermemesi garip ikinci raporum da ise 1. grup sürücü olabilir diye işlemişler bu durumu nasıl düzeltebilirim

İsen Buga

Üye
Üye
İşgüzarlık bu: Senin rahatsızlığına bakıp bilgisayar ekranına yapıştırdığı notlara bakarak kafasına göre herkese rastgele kod veriyorlar. Örneğin a engelli biri geldi; a engellidir diye daha önce hazırladığı kolaylık olsun diye ekrana yapıştırdığı notlara bakıyor ne kadar kod varsa hepsini yapıştırıyor.

Aslında bizim; Heyete girerken önsöz hazırlayıp okumamız gerekiyordu. Çoğumuz hazırlıksız yakalandık. neden 47 kod alamayacağınızı belirtmeniz gerekiyordu... Boşa geldik ve kündeye getirdiler bizi.

KaanYlcn

Üye
Üye
İşgüzarlık bu: Senin rahatsızlığına bakıp bilgisayar ekranına yapıştırdığı notlara bakarak kafasına göre herkese rastgele kod veriyorlar. Örneğin a engelli biri geldi; a engellidir diye daha önce hazırladığı kolaylık olsun diye ekrana yapıştırdığı notlara bakıyor ne kadar kod varsa hepsini yapıştırıyor.

Aslında bizim; Heyete girerken önsöz hazırlayıp okumamız gerekiyordu. Çoğumuz hazırlıksız yakalandık. neden 47 kod alamayacağınızı belirtmeniz gerekiyordu... Boşa geldik ve kündeye getirdiler bizi.
Ya bu raporları alan insanlar zaten engelli daha da neden işlerine engel koyuyorlar anlamıyorum eski raporu da götürdüm hiç yüzüne dahi bakmadılar girdim tamam çıkabilirsin dediler ben sandım ki eski raporunum aynısını vericekler çünkü hiç bir problemim yok sadece ameliyat geçirdiğim için illa komisyon görmesi gerekiyormuş olay bundan ibaret

İsen Buga

Üye
Üye
Geçmiş olsun...
işine gelirse bakarlar gelmezse notlara bakarlar. Herkes komisyondan şikayetçi ama yine de güç onların elinde. Bizi sürekli kündeye getiriyorlar.

KaanYlcn

Üye
Üye
Nasıl bir süreç izlemeliyim bilginiz var mı?

İsen Buga

Üye
Üye
İşlem bitmiş. sürümden geçmiş eğer raporu beğenmediyseniz İl Sağlık Müdürlüğüne gidip oradan Rapor itiraz biriminden itiraz formu doldurup rapora gerekçeli itiraz edeceksiniz. (İl uzak ise ilçe sağlık müdürlüğü olur)
İşleme alacaklar sizi...
En yakın komşu ilde işleme konulacak. Kendi ilde itirazlar komşu ilde değerlendiriliyor.
Gerekli görürlerse komşu olup da daha büyük ilde en yakın il büyük olacak ama orada Senato heyetine gönderiliyorsunuz. Gerekli görülürse dedim...
Oradan muayene olabilirsiniz gerekli görülürse tabii;
sonuç size bildiriliyor.. Ne kadar sürüyor bilmem...

Baştan uyarayım: rapor aldığınız yani 47. madde beğenmediğiniz günden itibaren 30 gün içinde itiraz etmelisiniz.

Tekerlekli Sandalye