5620 sayılı kanuna göre işime son verilmek isteniyor. Ne yapabilirim?

dostum37

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar Engelliyim Yüzde 50 ortopedik saglık raporum mevcut Bir ilçe belediyesinde 2009 yılından bu tarafa 5620 sayılı kanun gereği 5 Ay 29 gün çalışıp iş akdim askıya alınıyor sorum kendimi işten çıkarmamak için kendimi nasıl savunma yapabilirim iş yerine devam edebilmem için yeni çıkan engelli kanunu ve maddeler varsa beni bilgilendirebilirmisiniz. teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon tam anlayamadım. Siz tamamen mi işten çıkartılıyorsunuz yoksa geçici olarak çalışıyorsunuz da bunun daimi şekle dönmesi için nelermi yapabilirim demek istiyorsunuz. Eğer kalıcı olarak işten çıkartılıyorsanız işten çıkartılma gerekceleri nedir?

dostum37

Üye
Üye
teşekkür ederim ilginiz için yasa gereği çalışma sürem 179 gün olduğu için (5 a 29 g) bulunduğum yıl için görev sürem tamamlanmış oluyor yani 2016 yılı gelmeden işe başlayamıyorum.bu süre zarfında ne sağlıktan ve sigorta primlerimden yararlanamıyorum demek isteğim beni engelliyim şu şu nedenlerden dolayı görevime devam edeyim söyleyebilmem için yeni çıkan yasa kanun varmı?

Tekerlekli Sandalye