%57 engelliyim. Vergi indirimi aldım. Hangi tarihte emekli olurum?

meraba ben 1977 doğumluyum sol kolum protez ve görmedede astigmat var ve ilerliyor iki yıl önce vergi indirimi aldım onaylanan sakatlık raporum 0/0 57 işe girdiğimde 0/0 45 sakatlık raparum vardı işe giriş tarihim 04/10/ 2006 ilk olarak ssk girişim aynı zamanda. yaklaşık 1950 ssk primim var malülen emeklilik için 10 yıl 1800 gün diye biliyorum ben o zamanı doldurduğumda tekrar rapor alıcam sanırım sizce malülen emeklilik şartlarına uyuyormu ve yararlanabilirmiyim? bide tabiki 0/0 60 üzeri almam lazım malüllük için malüllük olmazsa erken emeklilik şartlarım ne ve ne zaman emekli olabilirim?askerlik borclanmasıda var tabiki bana uyuyormu çünkü ben 29 yaşımda ilk işe girdim yani 2006 da erken emekli olunca emeklilik için yine rapor alıcakmıyız o rapora göremi ssk primim ve ssk giriş zamanı tesbit edilecek mesala benimki 20 yıla tabi şu an 4400 e görünüyor yani 2026 damı olurum malüllükten yararlanamasam askerlik kaç yıl kazandırır bize ?çok soru sordum kafam karşık bu konularda net bilgi almak istedim bu arada böyle bi site acmış olduğunz için ayrıca teşekkürler insanların eli kolu gözü sesi oluyorsunuz ben konu acamadım pc de engellendi ancak burdan yazabildim sorular sormuştum cvplarsanız sevinirim tşkler. ilginiz için

askerlik borçlanmsı yaparsam yine sskda 20 yıl zaman şartımı olucak sadece ssk prim gün sayımmı düşer asklerlik borçlanmamda?malüllük için o zaman benim durumum uymuyor çünkü vergi indirimi aldım ve 0/057 bundan sonrada rapor istemiycekler demişsiniz ilk işe giriş 0/045 olunca mallüllük için umut etmiştim.yani 2026 olarak görünüyor benim emekliiğim tabi askerlik borclanması muamma?

1- Genel olarak bakıldığında, askerlik yaptığınız tarihler, ilk defa sigortalı olarak çalışmaya başladığınız tarihten önce ise, ilk sigorta başlangıç tarihiniz borçlanılan süre kadar geriye gidecektir.

ben hiç askerlik yapmadımki engelim yedi yaşımda olmuştu askerden muaf sayılmıştım konu biraz karıştı sanki.askerlik yapmasamda bu haktan yararlabilirmiyim cvp ların için teş.ettim

Onu baştan söylesene şeker kardeşim. Askerlik yapmayan biri tabiki askerlik borçlanmasını da yapamaz. Bunda karışık bir şey yok.

Ben 81 yaşindayim 2800 günüm var fakat bakirköy dr.sadi konuk devlet hastanesinden %100 ağir özürlü raporum var bu raporla malulen emekliliğe başvurdum fakat bana red cevabi geldi bende itiraz dilekçesi yazdim cevabini bekliyom emekli etmeseler rapora rağmen ben ne yapmaliyim red cevabinda siz %60 foksiyonlarinizi kayip etmemissiniz diyiyor çalişa bilirsiniz diyiyor ben 81 yaşindayim ve raporu devlet hastanesi verdi banada kimse iş vermiyor bu durunda ne yapmaliyim

İtirazın sonucunu bekleyeceksiniz. Kabul edildi edildi, edilmezse de engelli erken emekliliğinden faydalanmanın yolunu arayacaksınız. Başkada bi yolu yok.

Geri