%66 Rapor oranıyla erken emeklilik?

süleyman ozay

SMS Activated
Benim 66 özürlü raporum var ve sigorta başlangıc tarihin 01.10.2004 ama bu staj için olduğu için o tarihlerden prim gözükmüyor 23.08.2008 yeni bir işe girdim ve o tarih den sonra prim ve gün yatmaya basladi ve su anda 2457 günüm var benim erken emekliliği nasıl olacak askerkerlik günleri gün olarak sayilirmi ve hangi tarihten başlar sizce. Simdiden cok tesekkur ederim... (vergi indirimi için vergi daires ine baş vurdum haziran ayında ve %66 olak belirlendi ama halen maaş bodromda indim gozukmuyor. Biraz sürer dediler bekle dediler. Bu arada benim ise girişte bir rahatsızlığın yoktu 2011 de bir 2016 mayistada bir iskaza geçirdim birde bende uyku apnesi varmış geçen sene öğrendim )

İlk sigorta tarihiniz olan 23.08.2008 de herhangi bir hastalığınız yokmuydu? Ayrıca ssk, bağ-kur emekli sandığı hangi kuruma bağlı olarak çalışıyorsunuz?

Öncelikle çok teşekkür ediyorum.ben verdiğim bilgilerde eksiklik oldu 21.08.2008 den önce askerde iken rahatsızlandim akciğer de bronsektazi hhastalığına yakalanmisim ameliyat filan olacaktım gerek gormediler sonra hava değişimi verdiler donustede askere elverişli değildir verdiler askerligimin 8 ci 9 cu ayı idi ama bu rahatsızlığım sonra hiç nuksetmedi ise giriş raporundada. %66lik raboru alırken de cigerlerde bir şeyin yok dedilir. Askere 11.11.2007 de gittim hastalığım da 2008 2 ayda başladı hastanede bir ay yattım sonra hava değişimi 11.06 2008 askere eelverişli değildir raporunu verdiler.hava değişimi ve askeri hastanede yattigim gunler askerlikten sayılırım

Malulen emeklilik ilk ve en önemli şart ilk sigortalılık tarihinde maluliyet düzeyinde yani %60 oranında sakatlığın olmaması daha sonra bu oranın %60 ve/ya üzerine çıkmış olması gerekir. Sizin durumunuz buna uyarsa malulen emeklilik hakkından faydalanırsınız aksi taktirde malulen eemklilik değilde kademeli engelli emekliliği için başvurucaksınız ki onda hizmet süresi malulen emkliliğe göre daha uzundur. Bu arada staj sigortasında yapılan sigorta iş kazası için yapılır dolayısıyla emeklilikte başlangıç kabul edilmez.

İyi günler benim vergi indirimi için aldigim%66 rapor sürekli olduğu halde bu gün aldığım bilgiye göre benim vergi indirimi hakkım iki yıllik oldu şimdi ne yapmam lazım malulen emeklilik için baş vursam emekli olabilirmiyim

Merhaba benim bir sorum olacak . ben papiller ca hastasiyim 2 defa agir amelyat gecirdim.. Surekli levatiron 100 kullaniyorum. Yaklasik 35 gram tumor alindi bogazimdan heyete ciktim ilk 100/80 rapor verdiler 1 yillik bende itirazda bulundum malul emeklilik icin. Tekrar ciktim 100/60 la malul emekli oldum 4 aydir fakat 2017 nin 10 nuncu ayinda sgk tekrar beni heyete cikarcak cikacak sonucta malulluk iptal edilebilirmi? Edibilirse hastaneden devletin yada ozel firmalarda calismam icin engel raporu alabilirmiyim?

Eğer çıkacağınız heyet bu kişi "malul değildir" derse emekliliğiniz iptal edilir. Engelli raporu elbette alabilirsiniz. Kanun önünde engelli sayılmanız için alacağınız rapor oranının %40 ve üzeri olması gerekir.

selam %49 raporum var raporum sürekli 04.10.1999 ssk girişliyim sskda 2779 günüm var şuanda bağkurda 02.12.2000 yılından beri çalışmaktayım buradada yaklaşık günüm 2160 gün erken emekli olabilirmiyim

Hocam bişeydaha soracaktım malulenmi emekli olurum yoksa erken emeklimi olurum bide yaklaşık nekadar maaş alırım teşekkürler

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri