%69 engelli raporum var. Vegi indirimi aldım ne zaman emekli olurum?

28.05.1988 doğumluyum %69 engelli raporu ve %40 vergi indirimi raporum var 24.04.2006 ssk girişim var ne zaman emekli olabilirim sgk

İlk sigortalılık tarihinizden sakatlık oranınız maluliyet derecesine (%60) çıkmış. Bu durumda 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekli olabilirsin.

Teşekkürler bilgi için fakat herkes kafasına göre birşey diyor %40 olarak sayılıyor diyorlar doğuştan böyleyim bu maddeler sürekli değişebilyormu mesala 2006 ssk giriş 10 yıl 15 yıl diye değişme oluyormu

İşitme engelli olsun olmasın, sakatlık oranı %40 ve üzeri olan engelliler "vergi indiriminden" yararlanır.
Taktiklal, senin durumun için şu söylenebilir. Eğer ilk sigortalılık tarihinde maluliyet derecesinde oda %60 eder sakatlığın yok ve daha sonra bu oran %60 ve üzerine çıkmışsa malulen emekli olursun. Yasa bunu der.

İşitme engelli olsun olmasın, sakatlık oranı %40 ve üzeri olan engelliler "vergi indiriminden" yararlanır.
Taktiklal, senin durumun için şu söylenebilir. Eğer ilk sigortalılık tarihinde maluliyet derecesinde oda %60 eder sakatlığın yok ve daha sonra bu oran %60 ve üzerine çıkmışsa malulen emekli olursun. Yasa bunu der.

halil abi Benim %40 sürekli Vergi İndirimi Raporum Var Ben İşe Başlama Tarihim 16 ocak 2006 Ben Ne Zaman emekli olurum

Eski adı ile SSK statüsünde iseniz 20 yıl geçmesi ve 4400 gün primlerin yatması halinde 2026 yılında emekliliğin gelir..

18 yıl hizmet süresi ve 4000 prim günüyle emekli olursun. Malulen emeklilik 8 yıl önce emekli olmanı sağlar...

Malulen emeklilik başvurusu yaptığınızda elinizdeki rapor bir işe yaramaz. Zira malulen emeklilik başvurularında kurum sizi yeniden hastaneye sevk edecektir.

Ben malulen emekli 10 yıl ve 1800 gün primle peki ben normal emekli ne zaman olabilirim ?

Malülen emekli : 1800 gün prim ve 10 yıl hizmet gerekiyor: bunu sana vermezler.
Erken emekli : 3600 gün prim ve 15 yıl hizmet gerekiyor: bunu sana verirler.
Normal emekli : 7200 gün prim ve 20 yıl hizmet gerekiyor: buna gerek yok.

çalışırken vergi indirimi alırsınız...
çalışmadan vergi indirimi vermezler. Önce iş bulacak primleriniz yatacak o zaman vergi indirimine başvuracaksınız.. Vergi indirimi olmazsa emeklilik normal emeklilikten farklı olmaz.

vergi indirimi almadan 15 yıl sıgorta sure sonunda yıne emeklılık basvurusu yapamazmıyım.ve raporu sureklı olanlar ıcınde gereklımı?

Son düzenleme:
Geri