%69 engelli raporum var. Vegi indirimi aldım ne zaman emekli olurum?

2008 den sonra işe başlamış isen sorun yok önce başlamış isen sorun var.

tskler İsen Hanım 2004 ssk yatmam basladı ve ssk numaramı 2001 de aldım yıne de vergı ındırımı almam mı gerekıo.yanı ıllada ne olursa olsun kım olursa olsun bu vergı ındrımını almamız mı gerekıo.sureklı raporu olanlar ıcındemı gecerlı...

%40'in altında vergi alanlar kadroya giremiyor diye biliyorum raporda olsa vergi indirimini en az %40 alman lazım emekli olamazsın herkes biliyor bunu

ilk vergi indirimi var. o geçerli...
eğer sakatlık oranı artmışsa muayene ol oranını artır.
Eğer sakatlık oranı düşmüşse; ilk vergi indirimi geçerli değişmez.

Peki benim neden %40 vergi indirimi %60in üstünde sakatlık oranım var bir daha muyane olup vergi %40in altına düşen çok gördüm...

O zaman gitme.. Elindeki raporu unut...

Ayda 60 lira daha fazla para alacağından vazgeçtiğini de bil...

Karar senin zaten...

Şuan 40 alıyorum 20 lira fazla alırdım evet fakat ben bir şey daha soracaktım Schneider elektrikte çalışmaktayım ben buradan tazminatımı alamazsam emekli olunca mı alacağım yoksa o para içeride mi kalacak emekli olunca toplu para olayı nedir tazminatlar mı veya ben 10 senedir aynı yerde çalışıp hem tazminatımı hemde toplu paramı alırım ?

bana vergi indirimi için %96 rapor verdiler emeklilik başvurusundada aynı puanımı veriyolar eğer aynı vermiyolarsa rakamları,bana tahminen yüzde kaç gibi bi rakam verirler bende kalpte kas kalınlaşması war şok verici kalp pili takılı belim kırıldı belimde platin takılı hipertansiyon ve omuzda donmada war eğer yardımcı olursanız çok sevinirim

Vergi indirimi başvurun %96 olarak onaylanmışsa zaten senden emeklilikte yeni rapor istenmez. O oranla emekli olursun.

halil bey

gectıgımız yıl vergi indirimi için vergi dairesine başvurdum.raporum %45 di lll sınıfa tabıyım bu sekılde.fakat okmeydanı ssk hastanesıne sevk ettı ankara gittim heyettekı doktor sakatlık oranın yuksek dedi %70 li cıvarda bı rakam soledı yukselt dedı.ben raporu % 45 lık olrak ankara gonderdım onaylandı 8 ay sonra.sımdı vergı ındırımım oluyor.ben onumuzdekı aylarda heyet raporu cıkartmak ıstıyorum emeklılık yılını dusururmu bu durum.eger %70 cıvarı rapor alırsam emeklılık ıcın vergı daıresıne gene gıdecekmıyım?ve internette 15 yıl 3960 gun yazıyor.10 yılda bu prım doluyor normalde ama genede 15 yıl calısmamızmı lazım?

21 06 2006' da işegirdim %70 raporum var 2020 gün pirim yatmış askerlik borçlanması da yaptığımda ben emekli olabilirmiyim hemen. ??

malulen emeklilik ile özürlü emeklilik farklı arkadaşlar

Malulen emeklilik ise girerken sakat olmamak yada az oranda sakatlığının bulunması, calışma esnasında sakatlanmalara yada hastalığı ilerleyenler, en az %60 oranında sakatlanır yada hastalanırsa ve çalışamayacak durumda kalırsa malulen emeklilik hak eder.

Erken emeklilik, çalısmaya başlamadan sakatlanan yada hastalananlarin, is hayatı boyunca sakatlığı veya hastalığı değişmediği sürece çalışabildiniz süre kapsamından sonra şartları tamamladığında erken emeklilik hak eder.
Her ikisinin şartları farklıdır.

Geri