%70 Özür oranım var. ÖTV indirimli araba alabilirmiyim.?

faruk54

Üye
Üye
slm fırtına benım bırsorum olacak benım özur oranım /70 ben evde bakım maaş alıyorum benım merat ettihım soru kendı adıma araba alırmıyım acaba
öteve ındırımınden yararlana bılırmıyım acaba

F

Fırtına

Guest
selamlar faruk,

sakatlık oranı % 90 altında olan kişilerin; ÖTV indirimli araç alabilmeleri için, aracı hareket ettirici ek bir donanıma ihtiyaç duymaları gerekiyor.. eğer sende böyle bir durum varsa
, ÖTV indiriminden yararlanabilirsin..

faruk54

Üye
Üye
nasıl yanı anlamadım yararlana bılırmıyım acaba benım özur oranım/70tır

faruk54

Üye
Üye
nasıl yanı anlamadım yararlana bılırmıyım acaba benım özur oranım/70tır bırde ben bırşey daha sorcam fırtına ben vergıden muaf mışım çunku benım kahıt larım ankarada onaylandı bundan ıkı sene önce ama neye yaradığını bırturlu anlamadım ötevede dahılmıdır yoksa onun için başka bır işlemmı yapılıyor acaba

faruk54

Üye
Üye
zihınsel engellı faruk ben annesıyım bazı şeylerı öğrenmek istıyorum

faruk54

Üye
Üye
ben farun adına kayıt yaptım öyle siteye kayıtlıyım

F

Fırtına

Guest
Sakatlık indirimi nedir.?

Sakatlık İndirimi; çalışma gücü kayıp oranı asgari % 40 ve üzerinde olanların ücret ve/veya kazançlarına girecekleri derecelere göre belirlenen miktarda indirimin uygulanmasıdır. Sakatlık bulgularına göre girecekleri derecelere esas oranlar; çalışma gücünün asgari % 80'ini kaybetmiş bulunanlar birinci derece sakat, asgari % 60'ını kaybetmiş bulunanlar ikinci derece sakat, asgari % 40'ını kaybetmiş bulunanlar ise üçüncü derece olarak belirlenmektedir.

Bu linke de bir göz atabilirsin..

faruk54

Üye
Üye
ben farun adına kayıt yaptım öyle siteye kayıtlıyım
zihınsel engellı benım oğlum

F

Fırtına

Guest
merhaba faruğun annesi :) anladım.. faruğun engeli % 70.. zihinsel engelli bir kişiye ehliyet verilmez.. yeniden rapor çıkartıp % 90 üzeri alırsanız, faruğun adına araç alıp ailesi olarak kullanabilirsiniz..

faruk54

Üye
Üye
teşekkurller fırtına bede bunları öğrenmek istemiştım

faruk54

Üye
Üye
faruk un engelı zihınsel sık epılepsı mentalratardasyon denıyor 1 yaşından berı uğraşıyoruz ama bıraz ilerledık yanı bunada şukur

F

Fırtına

Guest
faruk un engelı zihınsel sık epılepsı mentalratardasyon denıyor 1 yaşından berı uğraşıyoruz ama bıraz ilerledık yanı bunada şukur

Evet, buna da şükür olsun.. Rabbim tüm çocuklarımıza, hastalarımıza şifa versin..

Tekerlekli Sandalye