%70 özürlü telasami hastasıyım ÖTV'den indirimli araç alabilir miyim?

benical

Üye
Üye
slm %70 özürlü hemotopik yani talasemi majör teshisli raporum bulunmaktadır bedensel olark hiç bir sikayetim bulunmamaktadır.ben bu roparamla özürlü arac alabiliyormuyum mtv ötvden yararlanabilirmiyim arac alabiliyorsamda ? en az kaç kisi birinci derece aileden ehliyetli gösterebilirim yoksa sadece benmi kullanabilirim. ayrıyetende b sınıfım ehliyetim bulunmaktadır bedensel engelli olmadıgım için b sınıfı ehliyetimle aldıgım aracı kullanabiliyormuyum. saygılarımla...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Alamazsınız, çünkü ötv den indirimli araç alabilmeniz için "özel donanımlı araç alabilir" ibareli rapor almanız gerekiyor, bu raporu almak için vücut uzuvlarında kayıp olması lazım, ancak sizin rahatsızlıgınız özel bir donanım gerektirmiyor dolayısıyla ötvden indirimli araç alamazsınız.
Ayrıca aileden birisinin sizin adınıza araç alması için en az %90 raporunuz olması gerekmektedir.

benical

Üye
Üye
dogrudur gerektirmiyor cünki ellerim ve ayaklarım tutuyor gözlerim görüyor sadece iç hastalıklarından kaybım var benim o yüzden sürekli olarak %70 raporu verdiler.peki saglık kurulu raporuna dediginiz ibare eklenirse alabilirmiyim? alırsamda ben tekmi kullacam o aracı yoksa babam ve kardesimde kullanabilecekmi? tesekür ederim...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
El ayak ve vücut uzuvlarını kaybetmeyen birisine özel donanımlı araç alabilir ibareli rapor vermezler zaten sizin özel bir donanıma itiyacınız yok dolayısıyla siz araç alamazsınız ailenizden birisinin alması için size en az %90 verilmesi gerekir.

İskender Durgun

Üye
Üye
Not: %70 raporlu ve özel donanımlı araç kullanabilir raporlu birinin aracını kendisinden başkası kullanamaz.. Bilgilerinize...

benical

Üye
Üye
Bilgileriniz için cok tesekür ederim arkadaslar iyi çalismlar kolay gelsin...

Tekerlekli Sandalye