%73 engelli kardeşim annemden kalan yetim maaşını alabilirmi?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
bugun tesadufen sayfanizi buldum ve bir cok kisiye yardim ettiginizi gordum ve cok memnun oldum demek Turkiyemizde boyle insanlarimiz da varmis...sagolun..Bu dusunce ile belki bize de yardimci olursunuz dusuncesi ile yaziyorum.Konu kardesim hakkinda, kendisi 55 yasinda ve % 73 ozurlu hem ortopedik (cocukfelcinden kalma sakatlik ve ileri yaslarda vucut tamami ile yamuldu ve omurgalardaki ameliyatla konulan platin kirildi) hem kalp damar tikanikligi ve yuksek tansiyon neticesi cok acill durumda.16.04.2009 da ilk muraacatini Emekli Sandigindan emekli iken vefat etmis annemizin uzerine yetim maasi icin yapti ve bir muddet sonra evraklar geri geldi eksikler var diye.

Tekrar yeniden rapor alarak butun evraklari fazlasi ile hatta onceden alinmis raporlarla birlikte muraacat etti. Muracaatinda sonuclari internetten takip edin dediler.Nerden takip edecegimizi bilmiyorum devamli arastiriyorum. neticede bir site buldum http://www.emekli.gov.tr/bilgi/EvrakTaki...ton1=TAMAM ama burdaki bilgilerde birsey anlayamadim.kardesimin adi: Mehmet Kula TC No.31183875xxx TC kimlik numaralı MEHMET KULA isimli sigortalımız aylık/gelir almamaktadır. Bize yardimci olabilirmisinz?Gercekten kardesimin durumu cok acil.sayet yardimci olursaniz minnettar oluruz.Baska bilgiye ihtiyac olursa bana yazabilirsiniz.Mail adresim: sehri.kula@googlemail.com Simdiden tesekkur eder herseyin gonlunuzce olmasini dilerimSelamlar ve Bayraminz kutlu olsunSehri Kula

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kardeşinizin "maluliyet" derecesinde sakatlığı olduğu için annenizden kalan yetim maaşını alabilir. Ancak Verdiğiniz sayfanın "yetim maaşı" ile bir ilgisi yok.
Maaşınızın bir kaç ay içerisinde bağlanacağını umuyorum.

Tekerlekli Sandalye