78 Kodlu Ehliyet Koduna Uygun Sağlık Kurulu Raporunda Hangi İbareler Olmalı

ENÖN

Üye
Üye
Selamun Aleyküm Arkadaşlar Benim 78 kodlu ( Sadece Otomatik Vitesli Araç Kullanabilir)Engelli Ehliyetim var. 10 Ağustos 2019 tarihli ve 30858 sayı resmi gazete
20/2/2019 tarihinden itibaren düzenlenen engellilik sağlık kurulu raporlarına istinaden işlem yapılabilmesi için raporun “Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir” ibaresi bu kod için yeterlimi yada raporda ne gibi ibare olması gerekir. yardımcı olursanız sevinirim.

Ufuk Alp

Üye
Üye
Sol bacak engelli iseniz 78 kodlu B engelli sürücü belgesi ve açıklama kısmında "Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gereklidir" ibaresinin yazılı olduğu engelli sağlık kurulu raporu yeterlidir.

ENÖN

Üye
Üye
Teşekürler Ufuk Bey Allah yardımcınız olsun.
Ufuk bey son sorum rapor yüzdesi önemlimi?

Cemile1

Üye
Üye
Selamun Aleyküm Arkadaşlar Benim 78 kodlu ( Sadece Otomatik Vitesli Araç Kullanabilir)Engelli Ehliyetim var. 10 Ağustos 2019 tarihli ve 30858 sayı resmi gazete
20/2/2019 tarihinden itibaren düzenlenen engellilik sağlık kurulu raporlarına istinaden işlem yapılabilmesi için raporun “Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir” ibaresi bu kod için yeterlimi yada raporda ne gibi ibare olması gerekir. yardımcı olursanız sevinirim.
Merhabalar bu raporla araç alabildiniz mi acaba

Cemile1

Üye
Üye
Merhabalar Ben de aynı durumla karşı karşıyayım. Çorlu vergi dairesi 78 kodlu ehliyetim olmasına rağmen ve sağlık raporunda sadece hareket ettirici açsam da özel tertibat gerekli açıklamasına rağmen,
Raporla ehliyet uyumsuz demiş ne yapmam gerekiyor veya siz araç alabildiniz mi yardımcı olursanız çok sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Merhabalar Ben de aynı durumla karşı karşıyayım. Çorlu vergi dairesi 78 kodlu ehliyetim olmasına rağmen ve sağlık raporunda sadece hareket ettirici açsam da özel tertibat gerekli açıklamasına rağmen,
Raporla ehliyet uyumsuz demiş ne yapmam gerekiyor veya siz araç alabildiniz mi yardımcı olursanız çok sevinirim
hem ehliyet hem rapor aynı anda çıkarılmalı. yani heyete girerken hem ehliyet hem rapor istiyorum denildiğinde uyumlu oluyor. Sanırım rapordaki bir noktada bir sorun çıkmış...

İlyas-81

Üye
Üye
Slm

78 kod lu ehliyetim var

Sol bacak protez kullanıyorum

Raporda hareket ettirici tertibatlı araç kullanabilir yazıyor

Ümraniye vergi dairesi kabul edermi

İsen Buga

Üye
Üye
Slm

78 kod lu ehliyetim var

Sol bacak protez kullanıyorum

Raporda hareket ettirici tertibatlı araç kullanabilir yazıyor

Ümraniye vergi dairesi kabul edermi
Etmek zorunda; gerekçeli açıklama yazsın da biz bilelim: Genelde reddediyorlar ama gerekçe sunmadan...
Anladığım kadarıyla özel tertibat takılması gerektiğini ısrarla söylüyorlar. Sol ayak engelliler kullanımı açısından otomatik vites araç için özel aparat gerekmiyor ama anlayana, anlatana..

Gidip çay içip öğrenmeye çalışın: Tatlı dil ile nedeni öğrenin. Kavgaya göndermiyorum sizi, oradaki görevliler açıklama ile yazılı versinler. Yazılı isteyin...

İlyas-81

Üye
Üye
Bayi bunu dosyaları sunarken herhangi bir açıklama girmesi gerekiyormu otamatik vitesle alakalı olarak ...ben eski raporla 12 yıldır ÖTV muafiyetli araç kullandım bu vaziyette yeninrapor bu şekilde inşallah bı sıkıntı olmaz

İsen Buga

Üye
Üye
bu işlemleri araç bayi deki adamla yapıyor. Alacağın ildeki vergi dairesi ile haşır nesir oldukları için işi biliyorlar. Sizde o araç için ne tür belgelerin gerekli olduğunu bayiden öğrenirsiniz, olmadı ise ilgili bayiden vergi dairesi adresi alır ve kendiniz gidersiniz. Hangi katta olduğu ve isimleri bilirler.
benim bildiğim kadarıyla vergi dairelerindeki görevli özel aparat takılmadıkça onay vermediği yönünde duyumlarım var. Birde siz ilk ağızdan tam öğrenin derim.
Umarım bildiklerim ve dediklerim boşa gider. Vergi dairesindekiler raporunuzu uygun gördük işlem yapabilirsin desinler, umudum bu yönde.

İlyas-81

Üye
Üye
78 kod sadece otamatik vites kullanabilir aynı zamanda sol ayak olanlar için sadece otamatik vites yeterli hatta sol ayak olunca tertibat yerine geçer diye biliyorum...tabi benim bildiğimi onlarda biliyorsa

İlyas-81

Üye
Üye
Bugün aradım vergi dairesini otamatik vites yazısını istemişler bayiden ...ama detaylı bilgi nedir bilmiyorum...raporda istiyor yoksa araç bilgisindemi onu bilmiyorum

Tekerlekli Sandalye