8 Mart Dünya Kadınlar Günü

gülümse_hayata

Üye
Üye
8 Mart Dünya Kadınlar Günü bu gün acaba biz kadınlar için nekadar önem arz ediyor ? Şöyle bir bakıyorum etrafımda olup bitenlere ve düşünüyorum kocaman bir yılda olunları... Kadın daima hırpalanan, kadın aciz görülen ve kadın sürekli yıpratılan sen tüm yıl kadını binbir zorluk içerisinde yaşamasına zemin hazırla sonra gel yılın sadece bir günü kadınlar günü diye kutlamalar yap, kadına hediye al, kadına güzel sözler söyle nerede kaldı yılın diğer günlerindeki çektiği acı yaşadığı zorluklar.

1172912580ck1.jpg

Kadın sadece yılın bir günümü kadın sadece yılda bir günmü hatırlanmayı hakediyor? Kadın anne değil mi ? Kadın kardeş değil mi? Kadın eş değil mi? Herşeyden öte kadın insan değilmi?

Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyor bugün ama bilmiyorlarki bu kadınlar, bu analar her an binbir eziyete maruz kalıyor tacizler ,şiddet, tecavüz, maddi sıkıntılar ve dahası bu kadınlar hiç bir an dikkate alınmayıp sadece bugünmü dikkate alınacak?

Ben kabul etmiyorum böyle bir gün'ü ben hergün kadınım beni sadece bugün hoş tutup önemseyecekseniz bırakın bu günde yapmayın, ben kadınlar gününü kabul etmiyorum. Biliyorum ki bir çok kadın vardır tıpkı benim gibi sadece bir gün hatırlanmayı istemeyen bukadar çok sorun yaşarken hiç bir çözüme kavuşamazken bugün benim günüm olsa kaç yazar. Bugün beni başınızda taşısanız kaç yazar, bugün benim ayaklarımın altına dünyayı serseniz kaç yazar. Ben kadınların bir gün hatırlanmasını kabul etmiyorum.

Tıpkı senede birgün kutlanan anneler günü gibi annelerimizin kıymetini bilmeyiz aramayız, sormayız ama günü geldimi annemiz aklımıza gelir neymiş efendim bugün anneler günüymüş bu insan sadece o gün mü annen işte kadınlar günüde benim için aynı bu şekilde sadece bir günden ibaret.

Yine aynı olay engelliler günü içinde geçerli engelin günü olurmu bu kutlanacak bir durummudur. İnsanlar hergün sorunlar yaşayıp dururken buna bir çözüm bulunamazken bugün engelliler günü der kutlamalar yaparız. Bu ne garip bir düzendir, bu ne yaman bir çelişkidir.

Ben ticari amaç için kazanç kapısına çevrilerek anneleri, kadınları, sevgililerin kullanılmasını ve bunların sadece bir güne indirgenmesini kabul etmiyorum biz kadınız ve her gün kadınız.

Beni sadece 8 Mart!ta hatırlama

Birey

Üye
Üye
kadınlar günü, anneler günü, babalar günü, sevgililer günü.... Tabi ki sonuçta bunlar 1 gün değil sürekli kadın, erkek, anne, baba, sevgili...dirler. Günün anlamı bunu kutlamaktır. Sadece bu gün kadın, erkek, anne, baba, sevgili.... olunduğu vurgulanmıyor ki "Ben her zaman kadınım sadece 1 gün anılmak istemiyorum" denilsin. 365 gün boyunca kadınlar gününü kutlayacak değiliz.

Şimdi kendinize şunu sormalısınız bence. Kadınlar gününün olmasının zararı mı var yararı mı? Ayrıca 365 gün içerisinde kadınlar gününde hediye alması ticaridir diyorsunuz ama hiç hediye almazsa mazlumu, mağduru, masumu... oynarsınız. Yoksa 365 gün sürekli mi hediye alsınlar? eğer yılda 1 gün hediye alınması ticaret oluyorsa 365 gün hediye alınması ne olmuş olacak?

Bir düşünün Dünya Kadınlar günü diye bir gün yok. Eşiniz, kardeşiniz veya arkadaşınız durduk yerde size bir hediye veriyor ve diyor ki " kadın olduğun için sana bu hediyeyi vermek istedim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Tam yazını okurken oğlumun sevinç çığlığı geldi içerden ve gülüyorum şu an kardeşim. Yazdıkların çok hoş gerçekten en azından konuya farklı bir bakış açın var ve hoşuma gitti en azından foruma katılan üyelerden birisi olman senin enderde olsa siteye katılımın gerçekleştikçe gökkuşağı renklerinden bir tanesini daha görmemize vesile oluyor.

Sen de haklısın Mesut kardeşim ne desem sen de haklısın :)

Birey

Üye
Üye
Sağol abla iyiki varsın. İltifatların beni mahçup ediyor... Biraz tartışayım dedim aslında onun ne demek istediğini anladım mahsus çarpıtıyorum :D

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar olay anı henüz çok sıcak ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Belki de bugün bana yaradanımın sayesinde anne olmanın bana kazandırdığı en güzel duygulardan birisini yaşıyorum :) Şu an çok mutluyum ve sizlerle paylaşmak istedim. Oğlum ki benim gözbebeğim, binbir güçlükle büyüttüğüm biricik evladım ABD nin düzenlemiş olduğu bir mühendislik yarışmasına daha kabul edildi ve davet maili demin geldi. Onun sevinci benim yaşama sebebim ve onun gözlerindeki güneş, başarının verdiği parıltı gözlerimi kamaştırıyor. Anne olmak nasıl da farklı bir duygu ve bu anlar çok özel anlar her zaman yaşanması mümkün olmayan yaşamın tatlı sürprizleri :)

Çok çalıştı, çok inandı ve ülkesini dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ABD de temsil etmeyi başardı. Ne diyebilirim mutluyum o mutlu olduğu için. O kadar heyecanlıyım ki şu an yazamıyorum :)

Birey

Üye
Üye
Allah bağışlasın abla... Gözünüz aydın tebrik ederim onu. Allah nice başarılar nasip etsin kendisine.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Başarısı daim olsun ceylancığım umarım daha nice başarılarla seni böylesi güzel duygular içerisine sokar yoluda bahtıda açık olsun evladının.

Mesut kardeşim benim aslında ne demek istediğimin farkındaymış ama biraz tartışmak istemiş:) Tamam tartışalım kadınlar günü olmasının faydasımı var zararımı demişin bana ne faydası var nede zararı ama gelgörki beni hiç hatırlamayıp sadece kadınlar günü diye hatırlayacaklarsa hiç hatırlamasınlar. Bana hediye alıp yada mutlu etmek çabasına girmesinler beni kadın olarak anlasınlar ve kadına hak ettiği değeri versinler yeterli başka lutuf istemez.

Tabiki herkes farlı düşünür bu benim düşüncem benim hissiyatım bir başkası kadınlar günü kutlanmasından mutlu olur onada saygımız sonsuzdur.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Çok teşekkür ederim arkadaşlar, önce sağlık sonra gerisi çok isteyince, çok çalışınca oluyor zaten. Hepinize güzel dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye