%80 lik rapor oranımın düşermi?

İbrahim7788

Üye
Üye
Merhaba. Ben %80 atipik psikoz hastasiyim. Bilen bilir bu sebeple hiçbiryerde işe almiyorlar. Ama eskisi gibi atak dönemlerimde değilim hepsi geride kaldi şuan gayet normal bi insanım ama gelde anlat. 2 yıllık rapora göre yargılıyorlar. Acaba rapor oranım düşse yada raporu yeniletmesem iş hayatimda bi değişiklik olurmu? Bir de rapor yeniletmesem engelli statüsünden çıkabiliyoemuyum yani %80lik orandan kurtulamazmıyım? Adminler cevap verirse sevinirim. İş bulamıyorum hiçbirşekilde.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@İbrahim7788

Siteye Hoşgeldiniz.

Psikoz hastalarının -ben de 20+ yıldır şizofreni hastasıyım- kaderi bu oluyor malesef.

Rapor oranınızı düşürseniz de bir şey farketmeyecektir muhtemelen. Benim oranım da hep %45 idi.

Ben şuan kamuda çalışıyorum. Kadrolu memurum. Bir okuldayım.

Sizin durumunuza gelirsek:

1- Psikoz ağır bir hastalık. kendinizle ilgili detaylı bilgi vermemişsiniz ama bir kaç yıllık bir teşhisiniz varsa hastalık nüks edebilir. O yüzden ilaçlarınızı kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer ilaçlarınızı kullanmazsanız hastalığınız muhtemelen tekrar alevlenir ve bu iyilik haliniz son bulur.

2- İş için önünüzde 3 seçenek var. Özel sektörde tanıdıkla falan bir iş bulabilirsiniz belki ama ben bunu eklemeyeceğim zaten.

Birincisi: EKPSS ile kamuda bir kurumua atanma şansınız var.

İkincisi: İŞKUR'a raporunuzla kayıt olup oradan bir beden işçiliği işi vb. işe başvurabilirsiniz.

Üçüncüsü: Yine İŞKUR vasıtasıyla bir meslek/iş öğrenip; verilecek hibe ile kendi işinizi kurabilirisiniz.

Not: Raporunuzu sistemden sildirmek ve insanlardan/işvereninizden hastalığınız saklamak mümkün mü bilmiyorum. Bilenler bunu cevaplar belki?

Bol şanslar.

Son düzenleme:

VeysiBey

Üye
Üye
Dow sendrumlu kaç rapor alır vergiden muaf araba alabilirmi

İbrahim7788

Üye
Üye
@İbrahim7788

Siteye Hoşgeldiniz.

Psikoz hastalarının -ben de 20+ yıldır şizofreni hastasıyım- kaderi bu oluyor malesef.

Rapor oranınızı düşürseniz de bir şey farketmeyecektir muhtemelen. Benim oranım da hep %45 idi.

Ben şuan kamuda çalışıyorum. Kadrolu memurum. Bir okuldayım.

Sizin durumunuza gelirsek:

1- Psikoz ağır bir hastalık. kendinizle ilgili detaylı bilgi vermemişsiniz ama bir kaç yıllık bir teşhisiniz varsa hastalık nüks edebilir. O yüzden ilaçlarınızı kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer ilaçlarınızı kullanmazsanız hastalığınız muhtemelen tekrar alevlenir ve bu iyilik haliniz son bulur.

2- İş için önünüzde 3 seçenek var. Özel sektörde tanıdıkla falan bir iş bulabilirsiniz belki ama ben bunu eklemeyeceğim zaten.

Birincisi: EKPSS ile kamuda bir kurumua atanma şansınız var.

İkincisi: İŞKUR'a raporunuzla kayıt olup oradan bir beden işçiliği işi vb. işe başvurabilirsiniz.

Üçüncüsü: Yine İŞKUR vasıtasıyla bir meslek/iş öğrenip; verilecek hibe ile kendi işinizi kurabilirisiniz.

Not: Raporunuzu sistemden sildirmek ve insanlardan/işvereninizden hastalığınız saklamak mümkün mü bilmiyorum. Bilenler bunu cevaplar belki?

Bol şanslar.
Teşekkürler. İşkura başvuruyorum ne kabul edildi yaziyor ne biri ariyor ilan kapanip gidiyor. Başvurduktan sonra bi de aramam lazimmiş diye duydum acaba bunun hakkinda bilginiz varmi. Beden işcisi paketleme işcisi vs basvuruyorum.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@İbrahim7788

İŞKUR'a bizzat gidip size atanan danışman ile yüzyüze görüşün bence. Durumunuzu anlatın. Prosedürler hakkında bilgi isteyin. Yardımcı olacaklarını umuyorum.

tolgahan0

Üye
Üye
Merhaba. Ben %80 atipik psikoz hastasiyim. Bilen bilir bu sebeple hiçbiryerde işe almiyorlar. Ama eskisi gibi atak dönemlerimde değilim hepsi geride kaldi şuan gayet normal bi insanım ama gelde anlat. 2 yıllık rapora göre yargılıyorlar. Acaba rapor oranım düşse yada raporu yeniletmesem iş hayatimda bi değişiklik olurmu? Bir de rapor yeniletmesem engelli statüsünden çıkabiliyoemuyum yani %80lik orandan kurtulamazmıyım? Adminler cevap verirse sevinirim. İş bulamıyorum hiçbirşekilde.
bende 1999 anksyete ve anti sosyal işilik bozukuğu ile başlayan tanı yıl 2024 atipik psikoz rgaNİK OLMAYAN PSİKOZ TANIMLANMAMIŞ şizofreni rapor böyle ömür boyu zorunlu tedavi kontrol ve ben suçlar işliyorum ama fuzşili değil sanki adaleti temsil ediyorum ama cezalar alıyorum istanullar felan bıktım usandım 41 yaşındayın elimde olmadan suça meyilliyim varmı bana bir tavsiyeniz %80 süresiz rapor hastaneler cezaevleri umrumda değil de bozuk birini görünce tamir etmeye çalışıyom anladınız işte.

Tekerlekli Sandalye