%80 pisikotik bozukluğum var. ÖTV'den faydalanabilirmiyim?

extory

Üye
Üye
Teşhis: pisikotik bozukluk _ Agır özürlü: hayır _ÖTV Özel donanımlı araç kullanması: Degerlendirilmedi _ özürlülük oranı:%80 _ süreklidir:x Engelli saglık kurulu raporumda yukarıda belirttigim gibi ibareler mevcut ötv den faydalanmam için hangi yolu izlemem gerekiyor yardımcı olurmusunuz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Öncelikle aldığınız bu rapor özel donanımlı araç için alınmış rapor degil dolayısıyla özel donanım için değerlendirilmemiş, bu bir...
Siz psikotik rahatsız olduğunuz için ötv'den indirimli araç alamazsınız çünkü psikolojik rahatsızlara araç verilmiyor bu iki...
Öyle araç alma gibi bir fikriniz varsa yurt içinden olmak şartıyla kan hısımlarınız sizin adınıza araç alabilir ancak en az %90 raporunuz olması gerekir bu üç...

Sormak istediğiniz başka bir durum varsa yardımcı olalım:)

extory

Üye
Üye
anladım ..benim raporum %80 ve çalışamaz ibaresivar yanımda biri omadan evden dahi çıkamıyorum biraz birikmiş paramdavar egerki ötv den faydalanım bir araç alırsam ailem beni hiç olassa haftada 1 gün gezdirmek içn dışarıya çıkarta bilir bu raporumu heyete girip %90 a çevire bilirmiyim böyle bir hakkım varmı acaba

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporu %80 den %90a çevirmek gibi bir hakkımız yok ancak yeni bir rapor için başvuru yapın doktor eger uygun görürse %90 verir yani doktorun kaç rapor vereceğini önceden kestirmek mümkün değil, doktora heyete girmeden önce yada heyette durumu izah edin artık ne yaparlar bilemem..

extory

Üye
Üye
yardımcı oldugun için teşekkürler

Tekerlekli Sandalye