%90 Ağır Özürlü raporuyla ssk'lı çalışan birisi vergi indiriminden nasıl yararlanır?

ikinci_hayat

Üye
Üye
Merhaba benim arkadaşım 3 aydır ssklı bir işte çalışıyor.Fakat vergı ındırımıme basvuru yapmamış.Ama yapmak istiyor ama vergi dairesi bana o raporla nasıl calısıyorsun der ve işimden olurum diye çok korkuyor.Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi bize?Teşekkürler.

septik

Editör
Editör
Merhaba.. bahsettiğiniz arkadaşınızın o düşüncesi çok yanlış.

Bu hakkı yasalar vermiş amaç çalışarak gelir elde etmek, diğer biraçıdan evde oturup sosyal yardım beklentisinin önüne geçmek..

Vergi indirimi hakkı bahsettiğiniz konular için geçerlidir, çalışamayacak veya yetrsizliği belli oranda olanlara devletin devlet olma ilkesine vatandaşına fayda sağlama amacıdır, bence hiç düşünmeden vergi indirimi alması gerekir, vergi dairesi hiç bir şekilde bu duruma karışamaz.

ikinci_hayat

Üye
Üye
Yani diyorsunuz ki çalışamaz raporu olsada çalıştığı yer için vergi indiriminden yararlanması için işyeri belgesiyle başvuru yapsın. Vergi dairesi bu konuda hiçbir sakınca görmez indirimi alır işine devam eder demi?

septik

Editör
Editör
Evet zaten çalışırken vergi indirimi alınır. Ve çalışmaya devam ederek emeklilik hakkı kazanılır.

ikinci_hayat

Üye
Üye
Teşekkürler.

Tekerlekli Sandalye