%92 engelli dedem adına araç alımı?

ibrhmusta

Üye
Üye
Dedemin sağ taraf komple felçli.%92 raporu var. Köyde oturduğumuz için Onun uzerine arazi ve 1 tane araba görünüyor. Yeni araç verirlermi ?

LG-D802TR cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor yüzdesi yüzde 90 üstüyse her şart altında ÖTV indirimden faydalanırsınız. X kişinin ÖTV indiriminden faydalanıp faydalanmayacağının kişinin mal varlığıyla hiç bir alakası yok. İsterse kişinin üzerine uçak olsun yinede ÖTV indirimden faydalanır.

Nuh

Üye
Üye
Selamun aleykum amcamın kızında % 90 rapor var araç almak istiyorum ben kullanıcam 17 nisan 2015 de yeni yönetmelik çıkmış ama orda % 90 üzeri yurt içinden alınmış araçları herkes kullanabilir diye madde yok çok açıklayıcı değil yurt dışından ithal edilenler de 3. Derece ibaresi var ama yurt içinden alınmışlarda bulamadım anlamadım yardım edermisiniz nedir bu iş eğer alırsam rahat kullanabilir iyim? Bazıları yazmış trafik polisleri öyle bir madde olduğunu kabul etmiyor nedir işin aslı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranı yüzde 90 ve üstü ise aynı zamanda araçta özel donanım yoksa o aracı sürücü belgesi olan herkes kullanabilir. Bu konuda bir tartışma yok.

ibrahim.

Üye
Üye
Evde bakım icin 98 rapor aldık ama süresi 2 yıl araç almaya gittik satıcı 2 yıl sonra aracın ÖTV'sini alırlardedi sizce alırlarmı

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

B

BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Guest

halil abi yakınım araba alacaktı %100 raporu var rapor süreliydi 3 yıllıktı bide rapor eve bakım aylıgı için alınmıştı dediler bu rapor olmaz dedi bayii raporda ötvden faydalanır yazacak dedi bide dedi rapor sürekli olacak dedi yoksa araç alamazsınız dedi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başka bayiye gidin paranoya. Rapor oranı %90 ın üstünde olan kişiler tek başına rapor oranları ile başka bir belgeye gerek olmaksızın ÖTV den yararlanır. Ve 6 aydan uzun süreli raporu olanlar ÖTV den yararlanır. Bayi bilmiyor, başka otomobil bayilerine gidin.

ibrhmusta

Üye
Üye
Rapor yüzdesi yüzde 90 üstüyse her şart altında ÖTV indirimden faydalanırsınız. X kişinin ÖTV indiriminden faydalanıp faydalanmayacağının kişinin mal varlığıyla hiç bir alakası yok. İsterse kişinin üzerine uçak olsun yinede ÖTV indirimden faydalanır.
Peki özür durumu %92 olunca ötv indirimi % kaç oluyor?

LG-D802TR cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Mzahir

Üye
Üye
Merhaba benim de sorumu cevaplarsaniz cok sevinirim.Bu konularda cevremizde uzman kimse bulamiyoruz malesef.Sol el % 13 yaniktan kaynakli engellilik raporuyla otv indiriminden faydalanabilir miyiz?yillar once alinmis raporumuz var fakat ötv indirimi hic dusunmemistik.simdi bu sekilde yine rapor alirsak faydalanabilir miyiz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19161]Mzahir[/MENTION]
Sol eldeki yanık nedeniyle elde hareket kısıtlığı falan varmı? Eğer hareket kısıtlılığı varsa alabilirsiniz yok eğer sadece yanık zin varsa malasef alamazsınız.

Mzahir

Üye
Üye
Hareket kisitliligi var tabiki.zaten %13 ondan kaynakli 3 parmak nerdeyse tam kapanmiyor.simdi gidince ne verecekler bilemiyorum?şansimizi deniyecegiz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranının hiç bir önemi yok. Elde hareket kısıtlılığı varsa bu ÖTV indirimi için yeterlidir.

Mzahir

Üye
Üye
Teşekkür ederim bilginiz icin.Peki h sinifi ehliyet almak zorunlun mu?Zaten B sinifi ehliyeti var.raporda bunu da mi belirtmemiz gerekiyor.

Tekerlekli Sandalye