%92 özürlü oğlum benim üzerimden sağlıktan yararlanıyor diye 2022 maaşı vermiyorlar.?

erciyes57

Üye
Üye
selam teşekkür ederim.oğlum şuan 20 yaşında %92 sürekli raporu var.2003yılında aldık.kendim kamuda çalışıyorum. oğlumun sağlık güvencesi yok benim üstüme kayıtlı.2022maaşına müracat için eşim kaymakamlığa gitdiğinde. ona maaşa bağlanamıyacanı,yeşil kart alması gerektiğini,söylemişler.ben şuanda2200tl maaş alıyorum. evim kira,diğer masraflarla ,kredi kartlarıyla ancak idare edebiliyorum.oğlumun adına engelli plakalı bir araçımız var.vasisi benim.ben oğlum adına 2022maaşıiçin müracat edebilirmiyim.şimdiden teşekkür ederim ilgilerinize.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bilindiği gibi her ne kadar yönetmelikte anne babasının sağlık haklarından yararlananlar 2022 maaşı alamaz diye bir ibare olmamasına ve bu yolda kazanılmış bir mahkeme olmasına ragmen kurumda memurlar maalesef daha evrakı işleme dahi almadan reddediyorlar, ancak son düzenlemede artık anne babasından yararlananlar 2022 maaşı alabilecekler ve bu kişilerden bu yönde hiç bir evrak istenilmeyecektir.
Her ne kadar bu konuda çok açık net bi yönetmelik maddesi olmasına ragmen memurlar işi çok kestirme yoldan ve ezbere iş yaparak kabul etmeyip redddetme yoluna gitmekledirler, bu konuda sizin önce malmüdürlüğündeki memuru ikna yolunu olmazsa müdürle görüşmenizi yine olumlu olmazsa sgk il/ilçe müdürlüğüyle görüşmenizi öneririm ilgili madde aşağıdaki gibidir bu madde üzerinden bir itiraz yoluna gitmenizi öneririm.

5.11. Aylık almakta iken, kanuni yakınının sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanmak için aylığından feragat etmesi nedeniyle aylıkları kesilenlerden, daha sonra yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde sağlık yardımından yararlanmadığına dair ayrıca belge istenmeyecektir.

erciyes57

Üye
Üye
günaydın teşekkür ederim ilg,lerinize.yeni düzenlemenin tarihi maddeyi yazabilirmisiniz.

erciyes57

Üye
Üye
sağolun teşekkürler

Tekerlekli Sandalye