Acı Reçete

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Katılım
Nis 23, 2012
Mesajlar
9,303
Tepkime Puanı
49
Puanları
48
Yaş
51
SIDE-EFFECTS-Poster.jpgACI REÇETE


Vizyon tarihi:
26 Nisan 2013
Süre: 1s 56dk
Yönetmen: Steven Soderbergh
Oyuncular: Rooney Mara, Channing Tatum, Jude Law
Tür: Polisiye, Dram, Gerilim
Ülke: ABD
IMDB Puanı: 7.2

Özet ve Detaylar


“Acı Reçete”, Emily’nin (Rooney Mara) psikiyatristinin (Jude Law) kendisine tedavisi için verdiği yeni bir ilacın hayatını nasıl değiştirdiğini ve eşi ile hayatını ne yönde etkilediğini gerilim türünde anlatan bir filmdir. Emily (Rooney Mara) ve Martin (Channing Tatum) New York’ta başarılı ve yüksek standartlarda yaşayan bir çifttir. Bir gün borsa yolsuzluğu yüzünden Martin hapse girer. Tabi bu arada yaşam standartları da haliyle düşer ve Emily Manhattan’da ufak bir apartman dairesine taşınır.

Dört yıl boyunca kocasının hapisten çıkmasını bekler. Bu sırada ağır depresyona girer. Emily’nin intihar girişiminden sonra yanına danışman olarak psikiyatrist Jonathan Banks (Jude Law) getirilir. Emily terapi görmeyi ve anti depresan ilaçlar almayı kabul eder. Emily verdiği bu karar ile hem kendi hayatını hem de çevresindeki tüm insanların hayatını etkileyebileceğinden haberi bile yoktur.

1445637558.png


Bütün gerilimine ve ağır ilerlemesine rağmen sırf finali için izlenebilecek ender filmlerden bir tanesi, türüne göre kesinlikle başarılı bir yapım..
İlaç endüstrisinin doktorlar ve insanlar üzerindeki etkisini anlatan bu filmi özellikle psikoloji ile ilgilenenlerin izlemesini tavsiye ediyorum...

236.jpg
 
Üst