adana'da engelli kimlik kartı nerden çıkartılıyor ?

sinandeniz

Üye
Üye
selam arkadaşlar başlıktada yazdığı gibi devletin vermiş olduğu engelli kimlik kartı nereden çıkartılıyor aslında bende engelli kimlik kartı var sağır ve dilsizler okulundan çıkartmıştım zamanında kulaktan dolma duymalarımla yerinin değiştiği söyleniyor benim asli sorum şu o bende olan engelli kimlik kartına refakatçi ile seyehat etmesi uygundar gibi bir ibare eklenmesi gerekiyormuş mesela şehirler arası tren yolculuğu yapmak için engelli ve refakatçisine verilen ücretsiz biletten yararlanabilmek için o ibarenin olmasını istiyorlar o ibare yoksa refakatçinin biletini ücretsiz vermiyorlar konu bu bilen arkadaşlardan bir zahmet adana da bu işle ilgilenen kurum hangisi ve adresi nerede teşekkür ederim.

haykolik

Üye
Üye
evet sinan deniz taşındı engelli kimlik kartı engelliler camii var turgut özal bulvarına taşındı itimat dolmuşuna binersen seni önünde indirir yeni adresi engelliler caminin yanına taşındı belediye ve özel halk otobüslerine ücretsiz binmek içinde raporuyun fotokobini alıp engelli kartı başvuru yeri var seyhan belediyesi yanında metro duragında ordan hem kendine hemde refakatçına ücretsiz kart çıkarabilirsin

R

rahim

Guest
aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünden çıkarıyorsunuz.
1-engelli sağlık kurulu raporu fotokopisi
2-2 adet fotoğraf
3-nüfus cüzdan fotokopisi
4-kullandığın şu anki engelli kimlik kartı (şu anda kullandığın) bunlarla gidersen çıkarabilrsin.

aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünden çıkarttığınız bu kimlikle trene, türkiyedeki tüm belediye otobüslerine ücretsiz binebilirsiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
he hepinize çok tşk ederim arkadaşlar malum tek binebileceğim otobüs kaç numara belediye gider dediğiniz adrese veya ben otobüsçüye ne diye sorayım ?

sinandeniz

Üye
Üye
sanıyorum verilebilecek bilgiler bunlarla sınırlı armut piş ağzıma düş yapmayayım :D çok tşk ederim bakalım yallah deyip yarın deyneğimizi atalım bakalım hangi yönü gösterecek sağlıcakla ;)

R

rahim

Guest
sanıyorum verilebilecek bilgiler bunlarla sınırlı armut piş ağzıma düş yapmayayım :D çok tşk ederim bakalım yallah deyip yarın deyneğimizi atalım bakalım hangi yönü gösterecek sağlıcakla ;)

ne yaptınız.gitminiz mi,işleri hallettiniz mi

Tekerlekli Sandalye