Adres değişikliği nedeniyle bakım maaşımız kesildi?

orkun06

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar.

Halam şizofren hastası ve %80 iş görmez raporu var, bundan 3 ay öncesine kadar abimlerle birlikte kalıyordu.Oturdukları ev 3 katlı, üst iki kat birleşik, alt kat ayrı.Abimlerin ev değişikliği sebebiyle halamı yanımıza aldık.Adres değişikliği neticesinde il müdürlüğü ekipleri teftişe geldiler.Birkaç aydır maaşını kesmişlerdi zaten.Bugün elimize yazı geçti, maaşın kesildiğini ve eskiye dönük olarak 4.900 lira geri ödeme gerektiği belirtiliyor.Gerekçe olarakta, abimin evindeyken, evin giriş kapısının farklı olması gibi şeyler sunulmuş.

İyi ama o maaşı bağlamak için eve ekip gönderen onlar, evi gören onlar, etraftan araştırma yapıp durumu öğrenen onlar.Madem böyle bir durum var o zaman neden maaş bağladılar?Hadi maaşın kesilmesini geçtik neden geri ödeme istiyorlar?

Burda mesele para değil, o kişiler bizi sahtekar yerine koydular.Halbuki ortada bir hata varsa hatayı yapan kendileri.Bize maaş bağlanacak hesap açtırın dediler açtırdık.

Benim ne gibi bir yol izlemem lazım arkadaşlar?Nereye başvurmam gerekiyor?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Adres değişikliğini kuruma bildirmek zorundasınız. Yalnız eğer adres değişikliği eğer 3 ay önce olmuşsa size ödenen 3 aylığı geri almaları lazım. 4.900 tl neyin nesiymiş?

orkun06

Üye
Üye
Adres değişikliği 3 ay önce oldu, zaten hemen belirtmiştik Halil Bey.Bende anlamadım toplasanız bukadar para vermediler, nesini geri istiyorlar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Nüfustan adresin degiştigini gösteren bir evrak alıp kuruma itiraz edin ve bir dilekçe yazın;

"biz her ne kadar yönetmelikte adres degişikliğini bildirmek zorunda olsakta bu konudan bilgi sahibi degildik dolayısıyla cezalı duruma düştük, ne var ki bu durumda nüfüs evrakında görüleceği gibi 3 ay önce bir usul hatası yaptığımız görülmüştür buna istinaden uygualanacak geri ödeme bu süreci kapsamaktadır, incelemenin yeniden yapılmasını ve gerekli düzeltmenin yapılıp tarafımıza yeni bir iade miktarı gönderilmelidir"

buna benzer birşeyler yazarak bi itiraz edin bakalım neticesinde ne diyecekler görelim, ayrıca siz 3 ay önce bir bildirimde bulunmamışsınız dolayısıyla cezai müeyyide dogru sizin yapmanız gereken 3 aylık bir ödeme ile işi kurtarıp yeniden maaşın bağlanmasını sağlamak olmalıdır. Gelişmelerden beni haberdar ederseniz burdan takip etmek isterim

tütün

Üye
Üye
bakım aylığım adres değişikliği

eskişehirde bakım aylığığım adres değişikliğinden maaşım kesilidi bende dosyamı ablamın yanınına istanbula aldırdım naklimi istanbula aldırdım adresimide istanbul nüfüsde kayderdim dosyamın oraya gönderilmesini istedim 25 kasımda eskişehirde naklimi istedim 7 şubat oldu dosya daha gelmedi eskişehirde 1 buçuk ay sörer dediler istanbula daha gelmedi bugün gittim dosya gelmemiş 2 buçuk ay oldu eskişehiri arıyom gönderdik diyo istanbılsa postaya takılmış diyo bide benim maaşım kesilmişdi bi süre zarfında başvurduğum naklimi istediğim tarihden itiberen amaa maaşım kesimişde şimdi maaşım kubul olsa nakilden sonraki maaşları albilirmiyim ama maaşım eskişehirde kesilmişti dosyanın eskişehirden istanbula gelmesi bu kadar uzun sürermi bi sıkıntı mı var daha ne kadar sürer mehmet abi tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Birikmiş maaşı alamazsın. Daha doğrusu bakım maaşında geriye dönük ödeme yapılmıyor. Dosyanın şimdiye çoktan gelmesi lazımdı ama işte lanet bürakrasi...

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Adres değişikliğini ilgili kuruma bildirmek zorundasınız arkadaşım oturduğunuz yer eğer aynı bölgede ise adres değişikliğinden bişey çıkmaz bi bölgeden başka bi bölgeye taşınır iseniz işte o zaman sıkıntı yaşarsınız yani maaşınız kesilir.Maaşın kesilmemesi için adres değişikliğini kuruma bildirmenizde bence FAİDE var.:)

Tekerlekli Sandalye