Ağır engelli (Tam bağımlı) artık Kısmi bağımlı

Purlin

Üye
Üye
Ağır engelli sürekli raporu olan bir bireyken Kurum talebi üzerine rapor yenilenmesi istenildi ve sonuç
"Kısmi bağımlı" olarak yeni rapor düzenlendi Oran olarak da iki puanda yüksek çıktı Eski rapordaki süre gelen engel ve kısıtlı durumum devam ettiği halde Yeni sisteme göre yardıma ihtiyacımz yok olarak değerlendirildik Bu sistemi çıkaranlar ancak bizim durumumuzu ve magduriyetimizi yada bulunan hastalıklarımızi yaşayıp zor durumda kaldıklarında anlayabilirler

Kocaeli41

Üye
Üye
Arkadaşlar benimde yüzde 80 sürekli ağır engelli raporum var tedaviyle çalışma olanağı olmayan benimde raporu yeniletmem gerekirmi acaba

Purlin

Üye
Üye
Arkadaşlar benimde yüzde 80 sürekli ağır engelli raporum var tedaviyle çalışma olanağı olmayan benimde raporu yeniletmem gerekirmi acaba
Durduk yere niye yeniletesin Kesinlikle yeniletme elindeki raporun kıymetini bil yeni sistemde alacağın rapor elindeki rapor gibi bir değeri olmuyor

Memet45

Üye
Üye
Niye yenileysin kanunen kurumlar sürekli raporu olanlardan yeni rapor isteyemez diye genelge var bu mağduruyeti yaşayanlar ÖTV indirimi için rapor alanlar

İsen Buga

Üye
Üye
sebep?
söyle diyelim raporunuz çok eski rapor ise veya farklı amaçla kullanacaksanız o zaman durum başka...

Purlin

Üye
Üye
Niye yenileysin kanunen kurumlar sürekli raporu olanlardan yeni rapor isteyemez diye genelge var bu mağduruyeti yaşayanlar ÖTV indirimi için rapor alanlar
Anlık olarak kurum tarafından itiraz dilekçesinin çektiğim foto Dayandıkları resmi gazetedeki yasa madde. Yani benim gibi çok yenileten haber olmuş insanlar mağdurlar var 2019 YILI YENİ SİSTEM ile değişti
IMG_20221215_135258~2.jpg

Hsnslmz

Üye
Üye
Anlık olarak kurum tarafından itiraz dilekçesinin çektiğim foto Dayandıkları resmi gazetedeki yasa madde. Yani benim gibi çok yenileten haber olmuş insanlar mağdurlar var 2019 YILI YENİ SİSTEM ile değişti Ekli dosyayı görüntüle 9824
Öncelikle durumunuza çok üzüldüm çok geçmiş olsun. Umarım herşey eskisi gibi düzelir istediğiniz raporu alabilirsiniz. Acaba raporunuz erişkin raporumu ? Ve kaç yıllık rapordu

Purlin

Üye
Üye
Öncelikle durumunuza çok üzüldüm çok geçmiş olsun. Umarım herşey eskisi gibi düzelir istediğiniz raporu alabilirsiniz. Acaba raporunuz erişkin raporumu ? Ve kaç yıllık rapordu
Önceki raporum 2014 yılında alınmış sürekli ağır Engelli raporuydu %82 şuan verilen Kısmi bağımlı 3 yıllık rapor %84 erişkin Raporu KIZDIĞIM YÖNETMELİK DÜNE KADAR SÜREKLİ AĞIR ENGELLİ SAYİLAN KİŞİ DURUMUNDA DEĞİŞİKLİK OLMAYIP AYNI OLAN KİŞİ hatta en gel oranı artan olana ağır durumu yoktur deniliyor

memo51

Üye
Üye
Bizde annem için çıkardık rapor kadın 83 yaşında böbrek yetmezliği var haftanın 3 günü diyalizdeyiz kalp yetmezligi var birde ileri safhada kemik erimesi var yatalak yani anlicaniz 3 üncü kata eşim vede bir yakınimiz sandalyeyle indiriyo cikartiyo bu durumdaki bir hastaya kismi bagimli raporu verdiler

ftm

Üye
Üye
Ağır engelli sürekli raporu olan bir bireyken Kurum talebi üzerine rapor yenilenmesi istenildi ve sonuç
"Kısmi bağımlı" olarak yeni rapor düzenlendi Oran olarak da iki puanda yüksek çıktı Eski rapordaki süre gelen engel ve kısıtlı durumum devam ettiği halde Yeni sisteme göre yardıma ihtiyacımz yok olarak değerlendirildik Bu sistemi çıkaranlar ancak bizim durumumuzu ve magduriyetimizi yada bulunan hastalıklarımızi yaşayıp zor durumda kaldıklarında anlayabilirler
Merhaba öncelikle öğrenmek için yaziyorum kurum sizi ne diye sürekli raporumuzu yenilemeye gönderdi sevk vs bir evrakmi verdi bizimde raporumuz 2008den bilgim olsun

Purlin

Üye
Üye
Merhaba öncelikle öğrenmek için yaziyorum kurum sizi ne diye sürekli raporumuzu yenilemeye gönderdi sevk vs bir evrakmi verdi bizimde raporumuz 2008den bilgim olsun
Kontrole geldiklerinde evde yoktuk kağıt bıraktılar gelir kriterlerinde bir değişiklik varmı diye teslim ettik sonra kadın bize sistem değişti yeni rapor çıkartmanız gerek diye geçiştirdi bu sitede daha öncede bu şekilde karşılaşan olanları gördüğüm için bişi demedik Gelen dilekçeyi okudum bakıma muhtaç değil biz raporuna itiraz ediyoruz demiş Allah'ın belası kadın Halbuki aynı durumumun fazlası devam ediyor ama yeni sisteme göre kısmi bağımlı olduk ALLAH bu durumda herkesin yardımcısı olsun Benim gibi ağır engelliyken kısmi bağımlı olarak rapor hazirlanan insanlar çoğalmaya başladı Mağdur olunuyor KİMİ ARKADAŞLAR OKUYORUM BAKANA SİGORTA YAPILSIN DENİYOR BAKIM PARANIZ KESİLMESİNDE SİGORTA KENARDA DURSUN

ftm

Üye
Üye
Kontrole geldiklerinde evde yoktuk kağıt bıraktılar gelir kriterlerinde bir değişiklik varmı diye teslim ettik sonra kadın bize sistem değişti yeni rapor çıkartmanız gerek diye geçiştirdi bu sitede daha öncede bu şekilde karşılaşan olanları gördüğüm için bişi demedik Gelen dilekçeyi okudum bakıma muhtaç değil biz raporuna itiraz ediyoruz demiş Allah'ın belası kadın Halbuki aynı durumumun fazlası devam ediyor ama yeni sisteme göre kısmi bağımlı olduk ALLAH bu durumda herkesin yardımcısı olsun Benim gibi ağır engelliyken kısmi bağımlı olarak rapor hazirlanan insanlar çoğalmaya başladı Mağdur olunuyor KİMİ ARKADAŞLAR OKUYORUM BAKANA SİGORTA YAPILSIN DENİYOR BAKIM PARANIZ KESİLMESİNDE SİGORTA KENARDA DURSUN
İtiraz etmedinizmi bence edin saçmalık burda başlıyor zaten %90 oran verip kismi bağımlı diyor %60 oranı geçen zaten ağır engellidir 2014tede gelip maaş bağlayan ve ağır engelli kabul eden kendileri zaten Allah yardımcınız olsun

memo51

Üye
Üye
Bizimde engelli raporlarımız 2009 tarihli iki engelli kardeşim var abim yüzde 98 ağır engelli ablam yüzde 74 ağır engelli ikiside ufakken agır ateşli hastalıktan dolayi olmuşlar düzelme durumlari yo abim 55 ablam 50 yasinda birde annem var 83 yasinda kismi engelli dediler durumu onunda agir ve gercekten 35 senedir ben bakıyorum bende 45 yaşıma geldim 12senedirde bakim parasi aliyorum simdi benim sigortam olsaydi emekli olurdum diye düsunmeden edemiyorum.Birde siz diyosunuz yok raporlar yenilenecek ben hangisini gotureyimde hastaneye yada nasil gotureyim evde sagligi cagiriyoruz adam bulun tasimaya diyolar ambulans memurlari bile diyo önceden ben iyiydim simdi bendede bel fitigi var böyle birşey bizden istenirse ben tüm bakanligi veririm mahkemeye haksizmiyim sizce 😔
Sigortali bir işte çalışsam bu insanlar ne yapacak 5 dakika başlarindan ayrilamiyorum.annemi diyalize goturuyorum haftada 3 gün yemegini yedirip kardeslerime geliyirum onlara bakip tekrar hastaneye koşturuyorum bu halde bide bizi tekrar kapi kapi gezdirecek adalet yok olsunn bence

ahmet34

Üye
Üye
yardıma muhtaç olana bile kısmı engelli raporu verebılıyorlar dıkkat edın,doktorlarda yoruma bakıs acısına gore farklı farklı karar verebılıyor
başhekim ise doktor ne dememısse odur dıyor rıske gırmeyın

Purlin

Üye
Üye
Bizimde engelli raporlarımız 2009 tarihli iki engelli kardeşim var abim yüzde 98 ağır engelli ablam yüzde 74 ağır engelli ikiside ufakken agır ateşli hastalıktan dolayi olmuşlar düzelme durumlari yo abim 55 ablam 50 yasinda birde annem var 83 yasinda kismi engelli dediler durumu onunda agir ve gercekten 35 senedir ben bakıyorum bende 45 yaşıma geldim 12senedirde bakim parasi aliyorum simdi benim sigortam olsaydi emekli olurdum diye düsunmeden edemiyorum.Birde siz diyosunuz yok raporlar yenilenecek ben hangisini gotureyimde hastaneye yada nasil gotureyim evde sagligi cagiriyoruz adam bulun tasimaya diyolar ambulans memurlari bile diyo önceden ben iyiydim simdi bendede bel fitigi var böyle birşey bizden istenirse ben tüm bakanligi veririm mahkemeye haksizmiyim sizce 😔
Sigortali bir işte çalışsam bu insanlar ne yapacak 5 dakika başlarindan ayrilamiyorum.annemi diyalize goturuyorum haftada 3 gün yemegini yedirip kardeslerime geliyirum onlara bakip tekrar hastaneye koşturuyorum bu halde bide bizi tekrar kapi kapi gezdirecek adalet yok olsunn bence
ALLAH yardımcımız olsun ama şu anki uygulanan sistem yanlış Saçmalık ortada vatandaş zamanında alınan raporları elinde kenidmin 2012 yılı itibarı bir yıl arayla iki sefer süreli üçüncüde sürekli ağır engelli rapor verilmiş ve üniversite araştırma hastanelrin görüşü ve raporlarda mevcut Ama kalkıp insana hayır senin durumun ağır değil diye biliyorlar Düşünmedikleri bu insanın halen engel durumu aynı ve artışı var demiyorlar Ben diyorum KENDİM LÖSEMİ TEDAVİSİ gördüm eklemlerde erime oldu kısıtlandım ALLAH o memurada versin diyorum çünkü beni yok yere mağdur etti Bu zor günlerde sıkıntıya soktu

ahmet34

Üye
Üye
1999 depreminden önce ötv mi vardı hemde dolar 2 tl di,arac fıyatları cok arttı

osman yıldırım

Üye
Üye
Benimde %80 ağır özürlü süresiz raporum vardı Allah belasını versin sosyal hizmetlerden bayan geldi yeni rapor çıkacak dedi şehir hastanesinden yeni rapor çıkardım % 80 kısmi engelli süresiz verdiler kesildi bakım maaşım 2 aydır almıyorum çok mağdur oldum

ahmet34

Üye
Üye
bır kısının yardımı olmadan yemegını tuvaletını yapamıyorsan o zaman tam bagımlısındır
ama kısmı bagımlı dıye bırsey cıkardılar tam yorumlayıp algılayamıyorlar yanlıs rapor verıyorlar
engellı engellıdır hepsıne otv sız arac verılsın,calısamadıkları ıcın hepsıne maas verılıp sıgorta yapılsın,emeklı edılsın bu kadar basıt
ulkenın ekonomısı gucsuzse o zaman yapmasınlar.ama herdaım ekonomı super dıyorlar,o zaman bunu yapsınlar

Tekerlekli Sandalye