Ağır özürlü tanımı kimleri kapsar?

sertan61

Üye
Üye
selamun aleyküm ağır özülü eli ayağı oynamayana deniyor (muş ) iç haştalığı olan ağır özür sayılmazmı benim kızım 2001 de kostik madtesi icmesi nedeniyle ege üniversitesinde tetavi görüyor 3kec mide ameliyatı oldu bu yılda yemek borusunu kesip kalın bağırsaktan yemek borusu cekildi yiyebiliyor ama yediklerini mide hazmetmiyor geceleri kusuyor okula daği gitemiyor bir cok sorunuvar şimdi diyecek olduğum bu cocuk ağır özürlü deyik diyorlar ege üniversidesi %75 verdi ağır vermedi sakaryada korucuk devlet hastanesin den aldık %81 yine vermadiler il sağlık müdürlüğü aracılığı ile yeniket devlet hastanesine başvutuk %90 yine vermediler hakem heyet olarak haytarpaşa numune hastanesine gönderdiler bu ayın 25 in den sonra gidecez burasıda vermesse neyabmalıyım cevremizde gördügüm kadarıyla nice insanlar alıyor bu adaletmi eli ayağı sakat alıyor iç hastalığı olan alamıyor benim aklım almıyor siz bu konuda neler düşünüyorsunuz

sertan61

Üye
Üye
(bir evde kendi başına yalnız ve başkasının yardımı olmadan yaşayabilmeyi,) annesi 5 dakika yanın dan ayrılamıyorki bu cocuk annesi olmadan yabamıyor düşünün okula gidemiyor gitiyor karın ağrılarıyka kusmak larla müdür arıyor gidip alıyoruz bu her gün böyle ama neya balım başbakanımıza iletdik bizim gibi olanlara inşallah biyardımcı olur

İsen Buga

Üye
Üye
Tam mesele ne?
Yani ne yapmamızı istiyorsunuz?
Basit bir dille anlatayım... Kızınız için ne yapabiliriz? Anlattıklarına bakılırsa ağır özürlü raporu almak istiyorsunuz. Ama ben sizin başka bir iiihtiyacınız olduğuna inanıyorum ama çıkaramadım...
Ne istediğinizi tam olarak acik acik söylerseniz biz de
seve seve cevaplarız...

sertan61

Üye
Üye
evet agır özür almak neden derseniz bu cocugun hastalığı sürekli ayta 2 3kez izmir e gitmek zorun da kalıyoruz cocuk da rahatsızlık olunca burdaki doktorlar diyorgi biz bişey yabamayız nerede dedavi gördüyse oraya gödürün misal cocuk kusuyor kusunca kalbine baskıyabıyor napzı yükseliyor eve ambulans geliyor bi hava veriyorlar kendine geliyor ama bu böyle devam ediyor gece kusmaları cocuk her şeyi yiyemiyor mattiyat yok sürekli cocukla ilgileniyoruz başka bişeyle meşkul olamıyoruz

İsen Buga

Üye
Üye
Valiliğe başvurdunuz mu? Valilikten bir talebiniz varsa tabii ki mesela işinizi izmire aldirabilirsiniz..

sertan61

Üye
Üye
il sağlık müdürlüğü seciyor sakarya dan istamnul icinde 3 hastane var bunların hangisine giter siniz sordular haytarpaşaya izmire gitme şansızın yok dediler işiniz ankarayla alakalı bir de heyete girdiginde doktorların insafına kalmış detiler yani yasata senin cocuğa uykun bişey yazmıyor bunu ilsağlık müdürlüğü dedi derdimi anladıyom ama beni anlayanyok oyüzden ankaraya yazdık haber bekliyoruz benim pisikolojim bozuldu 2001 2011 halen devam ediyor cocuğun durumu ordada mattidurumum yok elim de nevarsa sattım cocula ugraşmaktan sabit biyer de calışamıyorum benim de sıkıntılarımvar başınızı ağrıttım hakkınızı helal edin hayırlı günler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Siz rapora "ağır özürlüdür" ibaresini tam olarak hangi amaç için eklettirmek istiyorsunuz. Evde bakım ücretinden yararlanmak için mi?

sertan61

Üye
Üye
evet kardeşim aynen öle ben mattiyat olarak zor durum dayım kızımın heran bir rahatsızlığı oluyor hastaneye gitmek zorunda kalıyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım ücreti almak için raporda ağır özürlüdür yazması şart. Bu ibare olmadan malasef bakım ücreti bağlanmaz. 2022 maaşı alıyormusunuz? Eğer almıyorsanız onun için başvuruda bulunabilirsiniz. Valilikten maddi yardımda alabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye