Ağır özürlüyüm, 2022 engelli maaşımın evde ödenmesi için ne yapmalıyım?

Avni

Üye
Üye
arkadaşlar benim engel oranım %96 ağır düzeyde engelliyim yani. 2022 maaşımı almak için her 3 ayda bir ptt ye gitmek benim için zor oluyor abim beni otomobile koyuyor sağolsunlar ptt yetkilileri paramı arabaya getiriyor postanenein içine girmiyorum yani. ama yinede arabaya inmek binmek benim için zor bide evim 3. katta maaşımın eve getirilerek bana verilmesi için ne yapmalıyım bu yönde bilgiler duymuştum ama tam emin değilim neyin nasıl yapıldığına

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşı aldığınız postaneye bir dilekçe yazıp verin paranızı evde öderler, evde ödenmesini istediğinizi postaneye bildirin evde öderler, SGK size evde ödenmesi için bir evrak göndermiş olması gerekiyorrdu evde ödenmesi için göndermesi gerekirdi gelmedimi onu imzalayıp gönderseydiniz evde ödenirdi, ama zararı yok postaneye dilekçe yazıp verin evde öderler.

Avni

Üye
Üye
Yok eve öyle bir evrak gelmedi şimdi biz postaneye diyecez onlarda gerekli işlemi yapacak bölemi olucak yani

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sözlü olarak kabul etmeyebilirler bir dilekçe yazıp verin işleme alıp ödemeyi evde yaparlar.

sinandeniz

Üye
Üye
bende % 90 özürlüyüm posteneye biara danıştım ankaraya dilekçe yazıp göndermemi sölediler postaneler genel müdürlü falan gibi şeyler dediler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Postane eğer kabul etmezse dilekçeyi SGK'ya gönderirsiniz sorun olmaz mutlaka 2 yetkili kurumdan birisi kabul edip evde ödeme yapar.

Tekerlekli Sandalye