Ağustos'ta 7 bin 778 engelli atanacak

erolktll

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engelliler için istihdamın çok önemli bir hak olduğunu belirterek, ağustos ayı içinde yaklaşık 7 bin 778 engelliyi istihdamla buluşturacaklarını bildirdi.

Şahin, bir otelde düzenlenen ''Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Hibe Programı'' tanıtım toplantısına katıldı.

YassaX

Üye
Üye
ARKADAŞLAR BAKAN FATMA ŞAHİN'İN AÇIKLAMALARININ DETAYLARI ŞU ŞEKİLDEDİR ... HERKESE HAYIRLI OLSUN ...

Ağustos'ta 7 bin 778 engelli atanacak

Şahin, engelliler için istihdamın çok önemli bir hak olduğunu belirterek, ağustos ayı içinde yaklaşık 7 bin 778 engelliyi istihdamla buluşturacaklarını bildirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engelliler için istihdamın çok önemli bir hak olduğunu belirterek, ağustos ayı içinde yaklaşık 7 bin 778 engelliyi istihdamla buluşturacaklarını bildirdi.

Şahin, bir otelde düzenlenen ''Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Hibe Programı'' tanıtım toplantısına katıldı.

Göreve geldiklerinde ''Engellilerimiz için, engellilerimizle beraber yola çıkacağız'' dediklerini anımsatan Şahin, ''Geldiğimiz noktada, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çıkarılamayan engellilerimizin hukuki altyapısındaki temel eksikliği görerek, 2005'te çıkardığımız temel kanun işin en önemli başlangıcıydı'' dedi.

Temel sorunun engelliler de değil, engelsizlerde gördüklerini vurgulayan Bakan Şahin, şöyle devam etti:

''Yaşam hakkı dediğimiz, insan olma hakkı dediğimiz, çalışma hakkı dediğimiz, eğitim hakkı, sağlık hakkı dediğimiz şey engelliden, engelsize göre değişemez, temel hakkıdır. Doğuştan gelen bir haktır. Bölgeden bölgeye değişemez, cinsiyetten cinsiyete değişemez. Nerede doğarsa doğsun, annesi babası kim olursa olsun. Kadın olsun, erkek olsun. Mezhebi, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun. Engelli olsun, engelsiz olsun. Asıl olan şey insan olduğunu ve insanın hakkının, hukukunun korunduğu noktası en temel hedefimizdir. Hedeflenilmesi gereken bizim en temel felsefemizdir, kuruluş felsefemizdir. İstihdam hakkı en önemli hak. Ne kadar engelli parası verirseniz verin, ne kadar evde bakıma mali destek verirseniz verin, söylenen bir şey var, çok da doğru 'biz sadaka değil, iş istiyoruz.' Biz de diyoruz ki, biz sadaka değil, iş vereceğiz.''

-58 bin istihdam-

AK Parti'nin iktidara geldiğinde kamuda ve özelde toplam engelli istihdamının 15 bin olduğunu belirten Bakan Şahin, ''Şu anda bu sayı 58 bine çıktı. Ağustos ayı içinde biz yaklaşık 7 bin 778 kardeşimizi istihdamla buluşturacağız. Daha da sayıyı artırmak için geriye kalan hangi kurumumuzda bu kapasite kullanılmıyor, bunun da bire bir mücadelesini yapacağız'' dedi.

Kendisinin engellilerden yana taraf olmaya devam edeceğini vurgulayan Şahin, hibe programının ise bilgiye ve kaynağa ulaşma, proje üretme bakımından önemli olduğunu söyledi.

Program sayesinde özürlülük alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının 2 milyon avroluk hibeden faydalanacaklarını aktaran Şahin, bu kaynağı daha da artırmaya çalışacaklarını kaydetti.

Şahin, ''Birbirimizden güç alıyoruz. O yüzden siz proje yapmaya, kaynağa ulaşmaya devam edeceksiniz, biz de kaynakları artırmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

-''Unutulanlar hatırlandı''-

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi de birkaç aydır sürdürdükleri altyapı çalışmasının ardından uygulamaya geçtiklerini anlattı.

''Hibe programının bize sağladığı en önemli katkı, somut uygulamaları görmek'' diyen Çiftçi, program ile sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel, son 10 yılda gerçekleştirilen çalışmalarla ''unutulanların hatırlandığını'' belirtti.

Türkiye'nin AB sürecinden bahseden Yücel, ''Gerek siyasi gerekse ekonomik reformlar Türkiye'yi AB kriterlerine yaklaştıran bir süreç'' dedi.

Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun ile AB Türkiye Delegasyonu Kurumsal Gelişim ve Sivil Toplum Başkan Yardımcısı Susanne Martin'de programa ilişkin bilgiler verdiler.

Programla, özürlü kişilerin önündeki toplumsal engellerin kaldırılmasına yönelik proje geliştiren sivil toplum kuruluşlarına toplam 2 milyon avroluk destek verilecek. 25 bin ile 100 bin avro arasında değişecek hibelerle 10-12 ay arasında sürdürülecek nitelikli projelere destek sağlanacak.

KAYNAKÇA : Engelliler Sitesi Ağustos'ta 7 bin 778 engelli atanacak

HAYIRLI KANDİLLER

SAYGILAR ...

erolktll

Üye
Üye
Teşekkürler sizinde ve herkesin kandili mübarek olsun :)

YassaX

Üye
Üye
erolktll ; Amin . İNŞALLAH . Sağolun ...

elif27

Üye
Üye
Her geceye bir sabah veren elbette her sabaha bir umut verir. Her dile dua etme kabiliyetini verenb elbette o duayı kabul etme iradesini gösterir. Rabbim bu güzel günde de dilimizi duasız dualarımızı cevapsız bırakmasın. Berat kandiliniz mübarek olsun.

YassaX

Üye
Üye
Amin . İNŞALLAH ...

akbar_han

Üye
Üye
Her geceye bir sabah veren elbette her sabaha bir umut verir. Her dile dua etme kabiliyetini verenb elbette o duayı kabul etme iradesini gösterir. Rabbim bu güzel günde de dilimizi duasız dualarımızı cevapsız bırakmasın. Berat kandiliniz mübarek olsun.

herkesin kandili mübarek olsun.nice kandillere.......
elif27 güzel bir gönüle sahib olmalısın ki böyle güzel bir dua dilinden dökülmüş.açıkcası ben isyanlarda idim.(HER GECEYE BİR SABAH , HER SABAHA BİR UMUT....) abartısız söylüyorum. bu benim biraz olsun titrememe sebeb oldu.biraz olsun kendimdeyim.ALLAH GÜZEL GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

neyse umut ışığı birkez daha yakıldı.rabbim hakkımızda en hayırlısı neyse onu versin.
tekrar herkesin kandili mübarek olsun.

YassaX

Üye
Üye
akbar_han ; Önce Sağlık .... Sıkıntı ve Strese Gerek Yok .... Sabır ve Dua Edicez ... Sizin de Kandiliniz Mübarek Olsun ...

Hayırlı Kandiller & Saygılar ...

blues

Üye
Üye
Bu gece elli senelik bir ibadet hükmüne geçebilir...Bütün senede bir kudsi çekirdek hükmünde ve mukadderat-ı beşeriyenin programı nev'inden olan Leyle-i Berat'ınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim...Hayırlı kandiller...

elif27

Üye
Üye
herkesin kandili mübarek olsun.nice kandillere.......
elif27 güzel bir gönüle sahib olmalısın ki böyle güzel bir dua dilinden dökülmüş.açıkcası ben isyanlarda idim.(HER GECEYE BİR SABAH , HER SABAHA BİR UMUT....) abartısız söylüyorum. bu benim biraz olsun titrememe sebeb oldu.biraz olsun kendimdeyim.ALLAH GÜZEL GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

neyse umut ışığı birkez daha yakıldı.rabbim hakkımızda en hayırlısı neyse onu versin.
tekrar herkesin kandili mübarek olsun.
Allah razı olsun akber_han size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Ama lütfen az kaldı biraz daha sukunetimizi korumamız gerek, Rabbim hepimizin sabrının karşılığını en güzel şekilde verecek inşallah.
Allah hepimizin dularını bu mübarek gecede kabul etsin, bugün hepimiz için yasin okudum. Allah'ım kabul eder inşallah.

YassaX

Üye
Üye
Bu gece elli senelik bir ibadet hükmüne geçebilir...Bütün senede bir kudsi çekirdek hükmünde ve mukadderat-ı beşeriyenin programı nev'inden olan Leyle-i Berat'ınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim...Hayırlı kandiller...

hakkaniyet Abicim ; Amin . İNŞALLAH ... ALLAH RAZI OLSUN .. HAYIRLI KANDİLLER

Saygılar ...

akbar_han

Üye
Üye
Allah razı olsun akber_han size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Ama lütfen az kaldı biraz daha sukunetimizi korumamız gerek, Rabbim hepimizin sabrının karşılığını en güzel şekilde verecek inşallah.
Allah hepimizin dularını bu mübarek gecede kabul etsin, bugün hepimiz için yasin okudum. Allah'ım kabul eder inşallah.

ettiğiniz dua ve okuduğunuz yasin_i şerif için Allah razı olsun . inşallah yerini bulur.Allah kabul etsin....

akbar_han

Üye
Üye
sevgili özkancey aslında haklısınız , önce sağlık .... teşekkür ederim...

YassaX

Üye
Üye
akbar_han; Rica Ederim ... ALLAH; Sağlık, Sihat , Afiyet ve Şifa Versin İNŞALLAH ...

mekansız67

Üye
Üye
70 puanlagenel özürlü bölümünden atanmak hayal olsa gerek sevınemedım bıle olaya

YassaX

Üye
Üye
70 puanlagenel özürlü bölümünden atanmak hayal olsa gerek sevınemedım bıle olaya

mekansız67 ; 2 Yıl icinde Toplam 20.000 Engelli Ataması olacağı ifade ediliyor, Puaniniz ve Sıralamanız 2 Yıl Gecerli olacak ... 11 Temmuz 2012 Tarihinde yayınlanacak olan Tercih Kılavuzunu cok cok iyi inceleyip , analiz edin ... Her Tercih doneminde Guzel bir Strateji Belirleyin kendinize ... Karamsar ve Umutsuz olmayin ... YÜCE RABBİM HAKKINIZDA EN HAYIRLISINI NASİP ETSİN ...

Saygılar ...

G

güz gülleri

Guest
özkan bey,bu açıklanan kadro kura haricimi yoksa kura da dahilmi. önceden kura harici 7000 diye açıklama vardı.

YassaX

Üye
Üye
güz gülleri ; Bakan Fatma ŞAHİN ; Açıklamasın da Demiş ki : Ağustos Ayında 7.778 Engelliyi İstihdam edicez.. Bu açıklamadan ben şunu anlıyorum : Demek ki Genel Toplam ; KURA 'DA Dahil 7.778 Engelli Ataması ...

Saygılar ...

frankenstein

Üye
Üye
Nisan'da SINAV,
Mayıs'ta SINAV SONUCU,
Haziran'da TERCİH HAKKINDA AÇIKLAMA,
Temmuz'da TERCİHLER,
Ağustos'ta ATAMALAR,
Eylül'de de İŞ BAŞI olur sanırım..

Resmen sabır sınavından geçiyoruz. Hadi hayırlısı :D

Tekerlekli Sandalye