Akbank Engelli İş İlanı: Akbank Kariyer

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen engellilere duyurulur.
İş İlanının detayları;

16265185_1858061671129969_6478712699921571351_n.jpg

ENGELLİ ALIMI 2017

Yayınlanma Tarihi: 29.12.2016
Son Başvuru Tarihi: 31.12.2017
Ülke: Türkiye
Çalışma Şekli: TAM ZAMANLI
Referans No: ENG-GNL

İşin Tanımı:

Bankamız Şube ve Genel Müdürlük birimlerinde görevlendirilmek üzere en az %40 oranında engel raporu bulunan ve güncel raporunu birebir görüşmeler sırasında paylaşabilecek takım arkadaşları arıyoruz.

Aranan Özellikler:

TC vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
Bankacılık konusunda deneyimsiz adaylar için 1982 ve sonrası doğumlu olmak
Bankacılık temel yetkinliklerine sahip olmak
Bankamızca daha önce düzenlenmiş işe alım mülakatlarında başarısız kabul edilmemiş olmak

resul SISUÇAN

Üye
Üye
Bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen engellilere duyurulur.
İş İlanının detayları;

Ekli dosyayı görüntüle 8447

ENGELLİ ALIMI 2017

Yayınlanma Tarihi: 29.12.2016
Son Başvuru Tarihi: 31.12.2017
Ülke: Türkiye
Çalışma Şekli: TAM ZAMANLI
Referans No: ENG-GNL

İşin Tanımı:

Bankamız Şube ve Genel Müdürlük birimlerinde görevlendirilmek üzere en az %40 oranında engel raporu bulunan ve güncel raporunu birebir görüşmeler sırasında paylaşabilecek takım arkadaşları arıyoruz.

Aranan Özellikler:

TC vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
Bankacılık konusunda deneyimsiz adaylar için 1982 ve sonrası doğumlu olmak
Bankacılık temel yetkinliklerine sahip olmak
Bankamızca daha önce düzenlenmiş işe alım mülakatlarında başarısız kabul edilmemiş olmak
Size nasıl olaşabilir engeliyim

C6603 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Arkadaşlar,

Bankacılık sektöründe engelli personel çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır ve bu konuda bankalar kotalarını doldurmak için, her yıl sonuna doğru ellerinden geleni yapar, adeta birbirleriyle yarışırlar. Yukarıdaki ilan Akbank A.Ş. ye ait ama diğer bankaların engelli personel alımı ilanlarıda benzer nitelikler gösterirler. İnternet üzerinden tüm bankaların İnsan Kaynakları bölümüne girerek, Genel Başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu konuda tek şart aynı bankanın mülakatına daha önce katılmamış olmaktır.

Bazı bankaların web sayfasında İnsan Kaynakları İş Başvurusu bölümünde ''Engelli Personel Alımı'' alt başlığı yeralır. O bankanın o sayfasına form doldurursunuz. Her başvuru kesinlikle değerlendirilir. Sizleri aramamalarının sebebi yada sizden daha donanımlı personeli bulmalarından yada engelli personel çalıştırma kotasını doldurmuş olmalarından kaynaklanır.

Bankacılık engelliler için uygun gibi gözüksede artılarının yanında çok fazla eksi tarafları vardır ama yine de iş arayanlar için müthiş bir boşluk bulunduğu gerçeğini düşünürsek ben sizlerin yerinde olsam bir değil birden çok hatta tüm bankalara, özellikle İşkur'a kaydımı yaptırır, sonrasında başvurumun değerlendirilmesini beklemeye koyulurdum.

Bankacılık konusunda deneyimsiz olmanız hiç önemli değil hatta bu durum bankalar için çok daha olumlu bir eksikliktir. Her banka kendi personelini kendi eğitimleri doğrultusunda yetiştirmek ister :) Hayatta bazen eksilerin artıya dönüşmesi gibi ama gerçekten bankacılığa adım attığınız andan itibaren o kadar uzun süre eğitim alırsınız ki kendinizi çalışma hayatından ziyade eğitim hayatına geri dönmüş gibi hissedersiniz.

Bu sebepler başvuru şartlarına sahipseniz başvuru yapmaktan çekinmeyin. Sizi işe alan banka her zaman sizden çok daha fazla kazanç sağlayacaktır bu işten :) İşe alınamazsanız da kaybedecek bir şeyin yok bu o bankanın kaybı olacaktır.

Engel durumunuz ne olursa olsun, eğitiminiz lise mezunu düzeyindeyse kendinize güvenin, bu işi sizden daha iyi yapacak başka personel olmadığını düşünün ve haydi hiç durmayın;

Aşağıdaki linki paylaşıyorum;

Akbank

İnsan Kaynakları

https://kariyer.akbank.com/Advertisement/Preview/212

sağ altta ilana başvur kutusunu açın

https://kariyer.akbank.com/Account/login?ReturnUrl=/Advertisement/Preview/212

üye girişi

ve özgeçmiş doldurma sayfası

Kolay gelsin tüm başvuru yapacaklara bol şans diliyorum..

Tekerlekli Sandalye