AKP milletvekeli İsmet Uçma'ya engellilerin sorunlarınlarıyla ilgili atacağım e-mail.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu eklemiş olduğunuz video siyasi partilerin birbirini kötülemek amaçlı yapılmış bir konuşmadan başka bir şey değildir, ayrıca yeride bu başlık değildir. Bu başlığın açılmasının sadece tek bir amacı vardı ortak olan şikayetlerinizi kendimce millet vekiline iletmekti kendi çapımda faydalı olabilmek için gayet iyi niyetli yapılmış bir davranış idi Burada parti şöyledir böyledir iyidir yada kötüdür diye bir çaba içine girmedim girmemde burasi siyasi bir plartform değil .

gazimami

Üye
Üye
arkadaşlar emeği geçen herkese tşk ler ağzınıza yüreğinize sağlık benim ekleye bileceyimi düşündüğüm elektirik ,doğalgaz ve su faturaların da yüzde 50 indirime gidilmesi

destiny07

Üye
Üye
gazimami ; faturaları indirimli hale getirebilirler çünkü mantıklı .2022 maaşlarınında vakıflara devredilmesiyle her ay olmasıda mantıklı geliyor bana .2013 den sonra inşAllah kimsenin maaşının kesilmemesini dilerim ..

star trek

Üye
Üye
2. Devletin engelliye evde bakım maaşı adı altında vermiş olduğu belli bir miktar ücret var bu çok güzel bir gelişme fakat bu aylıkların yatış tarihleri okadar düzensizki insanlar her ay yattımı ne zaman yatacak diye kabuslar yaşıyor. Kiracı olanlar bu paraya bel bağlayanlar inannın çok magdur oluyor. fatura, kira vs bunlar hep bu alınan paralarla karşılayan bir ailenin içine düştüğü kaosu düşünelim. Geciken her faturaya işlenen gecikme zammı konusunu göz ardı etmeyelim ama maaş gelmez ise bu gecikme zammını paşalar gibi ödemek zorundalar. Uzun lafın kısası engelli insanların bu konu hakkında talepleri şudur evde bakım maaşının her ilin belli günü olması sürekli yatıp yatmama konusunda magdur olmamalarıdır.

3. Bir diğer konu ise 2022 adı altında engelliye verilen maaş bu maaşında aylık olması talep edilmektedir.2022 Sayılı kanun gereği maaş alan kişiler üç aylık sürenin çok uzun olduğunu ve maaşların üç aylık olarak değil aylık olarak ödenmesini talep etmekteler.
Böyle bir durum sözkonusumudur, olma ihtimali varmıdır? Sayın vekilim sizin engelli sorunları ile ne kadar ilgili olduğunuzu biliyoruz bundan dolayı gereken desteği verip gereken yerlere bildireceğinize hiç şüphem yok. Ben engellilerin sorunlarını ilk ağızdan dinleye bildiğim bir engelli sitesine üyeyim Engelliler.Gen.Tr bu sitedeki insanların hemem hemen tamamı engelli. Burada öyle hayat hikayeleri öyle yaşanmışlıklar varki insan ister istemez empati kuruyor ve kendini o sorunların içinde buluyor. Sizden ricam bir göz atmanızdır bu siteye çok yoğun çalıştığınız malumumuzdur fakat 5 dakikanızı ayır iseniz inanın sizde engellilerin sorunlarını ve ne istediklerini çok net görebileceksiniz.

Saygı ve sevgilerimle
Şengül Özdemir

Bu iki madde kafadan sakat uygulanıyor.
Bunun iyileştirmesini istemek yarar değil zarar getirir.

Temeli çürük binayı iyileştirmeye benzer.
Bakım maaşı nedir? Böyle saçma bir terim uygulamayı ben kabul etmiyorum.
Heleki maaş kriteri ile belirlenmesi ayrı bir facia.
Avrupada bakıma ihtiyacı olan bireye bakıcı parası değil bizzat bakıcı yolluyorlar.
Kira yardımı, yakacak yardımı ayrıyetten ödenir.

Benim 2 kişilik ailem olsa ve 1200 tl gelirim olsa bu yardımdan faydalanamıyorum.

Ya bu zırvalığa bir son versinler. Yada uygulamanın adını değiştirsinler.
Fakir yardımı adı altında versinler.
Yoksa bu haliyle çok büyük bir hukuksuzluk örneği teşkil ediyor.

Devletin hastanesinden trilyoner olupda yararlanmayan duydunuzmu?
Bu yapılan buna benzer. Kamusal hizmeti gelir kriterine tabi tutamazsınız.
Ayrıca belirlenen ücret ayrı bir trajedidir.

Bir kişinin açlık sınırı 1900 tl civarı. Siz kalkmış 430-40 her ne ise taban rakam belirlemişsiniz.
YUH diyorum başka bişey demiyorum.

3. madde ise tam bir komedi. 3 aydan 3 aya simit parası bile olmayan bir sadaka.
Kardeşim bu millet siz 16000 tl maaş alın diye size vergi vermek zorundamı?

10-100... katı toplayıp 1 ini fakire fukaraya dağıtmıyorsunuz.
Yazıklar olsun sizlere...

destiny07

Üye
Üye
iyice sinirlenip tamamen kesmesinler maaşları :) dikkatli olmak lazım

destiny07

Üye
Üye
meclisi izliyorum bazen bundan başka her öneriyi tartışıyorlar .engelliler 3 aylık maaşla nasıl geçinir diye düşünmemeleri çok kötü

serbetcimehmet

Üye
Üye
selam
okudum güzel olmuş fakat 2022 maaşlarının kesilmemesi gerektiği yönünde kampanya başlatıldığı şuan da 2022 maaşlarının aylık ödenmesi yerine kesilmemesi gerektiği yönünde bir istirham nitelikli olsaydı diye düşünüyorum

destiny07

Üye
Üye
evet zaten aylık olmasını istemek bu zamanda çok mantıksız olur

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu mail yazılalı bir yıl gibi bir süre oldu ozamanki dönemde sıkıntı maaşların 3 ayda alınmasıydı aylık alınması yönünde kendimce bir talepde bulunmak adına yazmış olduğum bir maildi nacizane bir çabalayış diyelim. Şuan yeni yönetmelik aylık alma durumundan çok daha ciddi boyutlarda olduğu için hiç kimsenin aylık almak gibi bir derdi olduğunu zannetmiyorum. Herkez var olan maaşım kesilmesin başvurum kabul edilsin diye bir çaba bir endişe içine düşmüş durumda. Bu durumda kimse maaşlar aylık olsun diye bir mail göndermez. mail gönderecek olan bu yeni yönetmeliğin içerisindeki uygunsuz maddelerin değişmesi yönünde mail göndersin.

http://engelliler.gen.tr/f92/2022-maaslari-kesilmek-isteniyor-haksizliga-dur-de-18280/

Tekerlekli Sandalye