Akülü araba almak için ne yapmalıyız

ozgen

Üye
Üye
Slm apartmanimizda oturan 12 yaşinda bir kizimiz için aküllü sandalye almak istiyoruz ailenin alim güçü yok,bebek arabasinda dişariya cikiyor ve ya kardeşlari yada ailesinin yardimi ile ve ben yardimci olacağim diye söz verdim ama benimde bir bilgim yok netten araştiriyorum çogu yere telefon actim mavi kapak,dernekler,kaymakamlik ama hepsi birbirine yönlendiriyor ve ben sadece mavi kapakla aküllü sandalye alimi olmadiğini ve sgk nin bunun karşiladiğini ve bunun için bir rapor alinmasi gerektiğini öğrendim ama ailenin başta bu parayi verebilecek durumu yok arkadaşlar lütfen bilgisi olanlar cevap yazsin nasil bir prösüdür uygulaniyor ne yapmaliyiz yada bu bağişlari kimler yapiyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Mavi kapak akülü araba degil manuel sandalye veriyor, gelelim devletin akülü araba verme işine hastaneden bir rapor alacaksınız tekerlekli sandalye temini uygundur ellerini kullanamamaktadır diye sonra medikalciye verecek akülü arabanızı alacaksınız ancak devletin ödedigi rakamla medikalcinin verdigi araba arasında 200-300 lira gibi bir rakam oynayabili onun içinde medikalciyle görüşüp para ödememeye çalışın

ozgen

Üye
Üye
peki madikalciye o raporu verdiğimizde aradaki farkıda ödemediğimizi anlaştığımızı varsayalım madikalciye başka ödeme yapmıyormuyuz yani drek sgk kurumundan tahsis ediyor madikalcı parasını aile bu durumda ödeme yapmadan aküllü tekerlekli sandalye alabiliyor ... ya kusura bakmayın hiçbir bilgim yok ve bugünkafamı iyicene karıştırdılarda :(

Tekerlekli Sandalye