Akülü araba şarjından kesik kesik sesler geliyor bu normalmidir?

recep aydın

Üye
Üye
arkadaşlar yeni bir akülü sandalye aldım merits p 200 marka servis hiç kullanmadan 8 saat şarz olsun dedi .bende şarza taktım şarz cihazında kesik kesk rüzgar sesi gibi ses geliyor acaba bu normalmi.birde şarz olurken sandalye acıkmı kapalımı olmalı.

İsen Buga

Üye
Üye
Halil Yılmaz bu konuda ultra uzman sayılır. Geldiğince mutlaka cevaplar.

sinandeniz

Üye
Üye
o gelen sesler normaldir akünün şarz olduğunu gösterir ve dolduğu zaman akü o ses kesilir ve ozaman şarzdan çekersiniz arabanızı

recep aydın

Üye
Üye
teşekkürler arkadaşlar ama şu an o ses kesildi göstergelere baktığımda halen şarz oluyor acaba doldumu dolmadım.birde servis 8 saat şarza tak demişti acep ne yapayım şimdi

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben şu ana kadar 2-3 çeşit şarz cihazı kullandım. Hepside değişik markalardı hiç birinden böyle sesler gelmezdi. Ancak bir arkadaşımın şarz cihazından ilk etapta bu şekilde bir ses geldiğini gördüm. Akü şarj olurken sandalye açıkmı / kapalımı kalsından ne ifade ettiğini anlamadım kendi sandalyemde öyle bir durum yok. Daha doğrusu şarz olan şey akü aracın açık kapalı kalmasının bir önemi yok. Ama eğer sizin kullandığınız akülü sandalyenin ayrı bir sitemi varsa onu bilemem. Bana göre en sağlıklı yol üretici firmayı arayıp onlara sormak. Şimdi burda kullanmadığımız marka akülü sandalye ve şarz cihazlarıyla alakalı ne söyleyesek doğru olmaz.

sinandeniz

Üye
Üye
yok halil bey sandalye şarz olurken açık veya kapalı olması birşeyi değiştirmez mesela benim sandalyem wollex marka şuanda bende şarz ediyorum ve o uğultu var dolunca kesiyor diğer birtaraftan soruyu soran arkadaşım sandalyeni şarza taktığın zaman elektirik fişine takmasn dahi şarz oluyo olarak gösterir göstergeler sen ona aldanma ben genelde o sesin durumuna göre çekip takıyorum mesela o bahsettiyn sesler yönlendiriyo akü dolum miktarına göre heycanlanacak bir durum yok yani relax :D

recep aydın

Üye
Üye
cevaplar için teşekkürler peki arkadaşlar şarz tam bittikten sonra kac saat şarza takmam gerekiyor sandalyeyi

cilginpalet

Üye
Üye
eğer sonlara doğru o dediğin kesik kesik ses geliyorsa şarz cihazı son yüklemeyi yapıyordur sorun yok gelelim kaç saat şarza takmaya o akünün nekadar boşaldığıtla alakalı zaten ya şarz cihazında yada aracında otomatik dolunca ya gösterge vardır lambalar yani yeşil yanınca olay bitmiştir =)

cilginpalet

Üye
Üye
he bu arada eğer akün jelse yada kuru aküyse bitmesini bekleme her kullandıktan sonra şarza bağla yoksa akülerinin ömrü kısa olur

Tekerlekli Sandalye