Almanya'da yaşayıp ordan maaş alan biri türkiyedeki babasından yetim maaşı..?

abuzer

Üye
Üye
nisanlım,almanyada yasıyor.kendısı 100/60 özürlü,her ay 621 yuro öduyomuş devlet buna.1955,dogumlu.kadın,bu maası turkıyeye temelli geldıkten sonrada alabılırmı.alman devletı bu kadına turkıyede yasıyosun artık bızden maaş alamazsın dıye bılırmı.ssk ölen babasınıda maasınıda yetım maası olarak ayrıca bu maasla bırlıkte alabılırmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Alınan 621 euro yardım parasımı yoksa maaşmı? eğer yardım parasıyla türkiye'ye temelli dönmesi halinde kesilir. Yetim maaşı alıp alamayacağını bilemeyiz. Bu konuda yardımcı olabilmemiz için daha geniş bilgi vermelisiniz. almanyada yaşayan kişi çalışıyormu herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabimi v.b gibi.

abuzer

Üye
Üye
almanyadan emeklı

Kişi türk vatandaşımı? ordan emeklimi olup gelecek?

turk vatandası.sag kulagından bıorde pısıkolajık rahatsız.erken emeklı olmuş,yardım parası almıyo,turkıyeye gelecek fakat ordakı oturumunu öldurmeyecek,babasının yetım maasını alabılırmı,saygılar,lütfen bu konuyu sorabılecegım kurummun açık e posta adresını verırsenız çok sevınırım .ayrıca sızde yardımcı olun.saygılar.babası ölmüş.toplam 5 yıllık bırıkmış parası oldugunu solemıs avukat buna bu o parayı belklıyo,su an almanyada,bu sorgulanmasını nereden yapabılırız.170 .tel no bılgı verırmı almanyadan 170 .nasıl aranıyo,veya yetım maasları işlemlerını sgk hanki kurum yapıyosa lutfen adres verın.tsk,almanyada çok zor durumda yasıyor.bana tc kımlık no.ana.baba ismini dogum tarıhını vardı,acıl cvp tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Türkiye'deki sosyal güvenlik yasası'na dair bir soru olmadığı için bu konuya net yanıt veremiyorum. Almanya sosyal güvenlik yasası'nı incelemek gerekir. O konuda bilgim yok malasef.

Tekerlekli Sandalye