Annemin torun sevgisi...

İskender Durgun

Üye
Üye
grnt008816463179.jpg

Biz evde iki engelli, annem ve ben yaşıyoruz. Annem hemipleji (sağ taraf felçli ve konuşamıyor) ve ben omurilik felçlisiyim. Annemin 3 torunu var. Fakat en küçük torununu benimde yiğenim olanı bana göre daha çok seviyor. Ona sorsan ayrım yapmıyor. Adı Dilruba. Henüz 3 yaşında, dilbaz ve çok nazlı. Sıcakkanlı hemen kendisini sevdiriyor.

Gelelim anlatmak istediğime; annem konuşamıyor fakat 4-5 kelime söylüyebiliyor. Annem her sabah kahvaltıdan sonra Dilruba'yı arattırır. Söylüyebildiği o 4-5 kelime ile onunla 5 dakkika konuşur. Telefonu kapattığında annemin gözlerindeki ışıltıyı görmenizi isterdim. Sanki dünya onun olmuş, mutluluğu yüzüne vurmuş oluyor. Bazen morali bozuk olduğu zaman ben anneme şaklabanlık yaparım eğer gene düzelmezse hemen Dilruba'yı arar onunla konuştururum. İnanın morali bir anda düzelir gene gözlerindeki ışıltıyı görebilirsiniz.

Düşünün konuşabildiği 4-5 kelime ile torunu ile iletişim kurmak çabası, gayreti beni her zaman şaşırtmıştır. Annem 4-5 kelime söyleyebildiğine öylesine şükrediyor ki. Ben her zaman annemin yaşama azmini, hayata tutunma isteğini hep örnek almış ve şükretmişimdir.

Evet SEVGİ her engeli aşıyor ve yaşama tutunmamızı, yaşama gayemizi oluşturuyor.

SEVGİ DOLU GÜNLER...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Çok haklısınız İskender bey Sevgi Her Engeli Aşıyor çok garip bir duygu bu sevgi önünde akan sular duruyor sanki çocuk sevgisi hele bambaşka birşey ayrıca yiğeniniz çok tatlı rabbim uzun sağlıklı ömür versin

Annenizin yaşama azmi hayata tutunuşu hep baki kalsın hiç eksilmesin.Ve hepimize örnek olsun .

KARDELEN

Üye
Üye
aynen çok katılıyom torun sevgisi çok güzelmiş annemler bazen kıskanıyom bizden bile çok seviyolarr:))

F

Fırtına

Guest
torun sevgisi evlat sevgisi gibi çok hoş bir sevgi..

nisa ve ben; arkadaş gibiyiz.. onunla olmak, onun yaş grubuna dahil olup oyun oynamak çok güzel.. (içimdeki çocuk mutlu oluyor..) nisa bana pozitif enerji veriyor.. onunla telefonda konuşunca rahatlıyorum.. nisa ile aramdaki bağlılık anne ve babasının bile dikkatini çekiyor.. aramızda farklı bir çekim var.. dede/anneanne/babaanne ve torun ilişkisi bambaşka bence..

sevgili anne'ne katılıyorum iskender..
4-5 kelime ile de olsa dilrubayla iletişim kurup gözlerinde ki ışıltıyı anlayabiliyorum.. ve çok sevgilerimi iletiyorum..

arslan

Üye
Üye
Maşallah allah bağışlasın...:)

Tekerlekli Sandalye