Aort kapak değişimi rapor oranı?

benozgurumben

Üye
Üye
Benim kalbimin aort kapağı değişti mekanik kapak takıldı. Ayrıca aort damarındaki genişleme vardı ve daraltıldı ayrıca yine kalbi besleyen koroner aort atardamarım patlama noktasına geldiği için bacaktan alınan damar ile değiştirildi. Bu yapılan 3 işlemlerin sonucunda yüzde kaç rapor alabilirim? Ve rapor için sırasıyla hangi işlemleri yapmam lazım? Başvuru vb. (Yüzde 60 rapor alabilirsem malulen emekli olabiliyorum)

EPİKRİZ RAPORU

AVR + ASENDAN AORT OPERASYON ÖNCESİ KAG ÖNERİLİR.

EKO:

ASENDAN AORT :50 MM

AORT DARLIĞI ORT. 50/27

AV: 3.5

3 -AY

1 -MY

1 -TY

LVH E/A = 1

LVDÇ : 5.9

AORT KAPAK ANÜLÜS: 3.5

EF %60

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesin bir rakam vermek zor ancak malulen emeklilik için %60 rapor almak gerekli. Açıkcası bu oranı alabilirmisiniz kestiremiyorum. Yapmanız gereken sağlık kurulu raporu için rapor vermeye yetkili bir hastaneye başvuru yapmak.

benozgurumben

Üye
Üye
Kesin bir rakam vermek zor ancak malulen emeklilik için %60 rapor almak gerekli. Açıkcası bu oranı alabilirmisiniz kestiremiyorum. Yapmanız gereken sağlık kurulu raporu için rapor vermeye yetkili bir hastaneye başvuru yapmak.
SGK'ya başvurumu yaptım 15 gün sonra yetkili hastaneye sevk olacakmış. Kimisi %60 alırsın kimisi de %50 falan alırsın diyor. Çevremdeki kişilerin yorumlarına bakınca benim anladığım kadarıyla kuvvetle muhtemel %40 oranı alabileceğim gibi. Yani artık bahtımıza ne çıkarsa.

Tekerlekli Sandalye