Araç Alımlarında Mevcut Raporların durumu

konya_42

Üye
Üye
Merhaba,
Sürekli ve % 40 sağ kol engelli olan raporum ile otomatik vitesli ÖTV siz bir araç araç aldım. aracımın süresi 2021 Aralık ayında dolacak yeni araç almak istiyorum fakat bazı bayiler mevcut raporların yenilenmesi borkodlu.ve hareket ettirici tertibat gibi bir ibare yazması gerektiğini söyledi. Yenileme esnasında oranlar düşüyor diye duyuyorum açıkcası yenilemeye korkuyorum yenilemeden araç alırsam biraz işlemlerin maliyede geç kaldığı sürenin uzadığı konusunda bazı duyumlar aldım. zaten sürekli olan bir raporun yenilenmesi mantıksız bence ;
Konuyla ilgili net bilgiler nelerdir. Ayrıca görüşleriniz benim için öneli şimdiden teşekkür ederim.

İsen Buga

Üye
Üye
1.Raporunuz E nabızdan gözüküyor mu? (barkodlu olan hikaye bu)
Yeni raporlar e-nabız ile doğrulama yoluna gidiliyor.

2. Bayiilerin dediği kelime oyunları da doğru. Hareket ettirici özel tertibat önem kazandı.

3. Yeni rapordan neden korktuğunuzu bilmiyorum ama araç alımında %90 altı olup da en alt sınır %1 olur.

4. Rapor oranı düşürülürse davalık konusu olur. İlk verilen rapordan düşüremezler. Gerekçe açıklama yazmak zorundalar.

Mert67

Üye
Üye

2. Bayiilerin dediği kelime oyunları da doğru. Hareket ettirici özel tertibat önem kazandı.

3. Yeni rapordan neden korktuğunuzu bilmiyorum ama araç alımında %90 altı olup da en alt sınır %1 olur.

4. Rapor oranı düşürülürse davalık konusu olur. İlk verilen rapordan düşüremezler. Gerekçe açıklama yazmak zorundalar.
Eski raporu kaybettik onu nasıl tekrar. Çıkarabiliriz yoksa yenidenmi heyete girmemizmi gerek yoksa hasteneden raporu sadece raporu istemek yeterlimi

İsen Buga

Üye
Üye
Eski rapor e nabızda gözükmüyorsa yenisi vermezler.

Heyete girmeniz gerekiyor.

Mert67

Üye
Üye

İsen Buga

Üye
Üye
Hastane heyetindeki sekreterlikten çıktı alabilirsiniz. Aldıktan sonra mühür bastırmayı unutmayın...
Her zaman vermeyebilir. Verirler ise sıkıntı yok.

Söyle işliyor;
Kimlik ile sekreterliğe gidiniz;
Rapor kaybettiğini yenisinin çıktı alıp alamayacağını sorun. Bilgisayardan çıktı olarak verirler; siz kaç nüsha istediğinizi söyleyin. Çıktıdan sonra mühür bastırın yeterli.
Tekrar ediyorum herzaman vermeyebilir zorlama yapmayınız kavga etmeyiniz.

konya_42

Üye
Üye

verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim. Rapor oranım şu yüzden önemli kamuda çalışıyorum % 40 altına düşerse vergi muhafiyeti,erken emeklilik,ücretsiz seyahat hakkım gibi bazı olanaklarım gider diye düşünüyorum.
verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim. Rapor oranım şu yüzden önemli kamuda çalışıyorum % 40 altına düşerse vergi muhafiyeti,erken emeklilik,ücretsiz seyahat hakkım gibi bazı olanaklarım gider diye düşünüyorum.
raporum e nabızda gözüküyor araç alımında tekrar raporumu yenilememe gerek değil mi ?

xanax

Üye
Üye
Raporumdaki açıklama yeterli midir ötv indirimi için?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210615-074202_Drive.jpg
    Screenshot_20210615-074202_Drive.jpg
    479.2 KB · Görüntüleme: 181

İsen Buga

Üye
Üye

raporum e nabızda gözüküyor araç alımında tekrar raporumu yenilememe gerek değil mi ?
hayır; ehliyet ile uyumlu olduğu sürece hayır.
Raporumdaki açıklama yeterli midir ötv indirimi için?
evet; ehliyet ile uyumlu olduğu sürece evet.

Tekerlekli Sandalye